Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Mazars Group zvýšil obrat o 12,8 % a urychlil mezinárodní expanzi

Mezinárodní poradenská společnost Mazars Group pokračuje v růstu a mezinárodní expanzi. Ve finančním roce 2016 – 2017 dosáhla obratu 1,5 miliardy euro, což oproti předchozímu roku představuje nárůst o 12,8 %. Skupina tak udělala další významný krok ke splnění ambiciózního cíle k dosažení obratu 2 miliard eur v roce 2020. V rámci tohoto cíle pokračuje i mezinárodní expanze společnost. V lednu 2018 otevřením zastoupení v Kolumbii a Ugandě její mezinárodní působnost zahrnuje globálně 86 zemí a vice než 300 kanceláří.

Růst společnosti 12,8 % odráží z 5,4 % organický růst skupiny a ze 7,0% externí růst a akvizice společnosti. Významné zvýšení obratu za poslední období je především důsledkem fúze skupiny s čínskou poradenskou společností ZhongShen ZhongHuan, která se uskutečnila v roce 2015. V předchozím období posílil Mazars Group svoje mezinárodní působení otevřením poboček v Bulharsku, Kypru, Kosovu, Mozambiku a Tanzanii. Významně také posílil svoje dosavadní působení ve Švédsku.

Za poslední čtyři roky skupina rostla dynamickým tempem 45 %, čímž se řadí mezi nejrychleji rostoucí poradenské firmy na světě. Důkazem je i fakt, že mimo mateřský evropský kontinent dosáhla skupina růstu 34% v porovnání s 27% ve finančním roce 2012 – 2013. Růst je způsoben především rozšíření působnosti skupiny v Africe, Severní Americe a Asii. V Číně se Mazars Group zároveň nedávno zařadila mezi Top 10 největších auditorských a poradenských společností.

Rychlejší růst zaznamenaný v letech 2016-2017 potvrzuje silnou dynamiku, kterou Mazars zažívá již několik let, a odráží tak i naši ambici být považovanou za jednu z vedoucích poradenských společností na světě. Nedávná expanze nádále posiluje naši schopnost poskytovat naše služby globálně napříč všemi kontinenty,” „říká Philippe Castagnac, předseda představenstva skupiny Mazars.

Mezinárodní rozvoj skupiny

V souvislosti se strategickým přístupem Mazars Group v rámci integrovaného partnerského modelu, skupina pokračuje k posílení přístomnosti na všech kontinentech. Od 1. ledna 2018, skupina uzavřela akvizice bývalých spolupracujích korespondentů v Kolumbii a Ugandě. V posledních týdnech Mazars Group uzavřel take významné akvizice k posílení tržní pozice v Itálii, Nizozemí, Singapuru a ve Spojených státech amerických.

V současné době mezinárodní přítomnost Mazars zahrnuje působení v 86 zemích a teritoriích, zaměstnává 20 tisíc profesionálů, včetně 980 partnerů. V rámci této unikátní struktury chce skupina v roce 2020 kromě obratu 2 miliard euro dosáhnout také velikosti 25 tisíc zaměstnanců.

Důraz na rostoucí služby na poli consultingu, dat a inovací

“Audit, služba, na níž Mazars doposud stavěl, je nyní jednou z profesí, která do budoucna projde velkými změnami vzhledem ke kombinovanému efektu digitální revoluce, novým očekáváním klientů a změn v oblasti regulací. Jsme na počátku nové éry v našem podnikání a transformace je na vrcholu našich priorit,” vysvětluje Hervé Hélias, výkonný ředitel skupiny Mazars Group a vedoucí partner Mazars Francie.

Aby mohla úspěšně realizovat svůj ambiciózní plán růstu ve vyvíjejícím se odvětví, posiluje skupina své know-how tím, že kromě jiného čerpá z technologických a digitálních změn. Uvolněním času pro určité úkoly by technologie měla umožňovat více času na vynaložení vyšších aktivit s přidanou hodnotou. V této oblasti si společnost Mazars klade dvojí cíl: zvýšit efektivitu a relevanci interakcí s klienty a umožnit poradenským službám vytvářet větší podíl příjmů na základě významného pokroku, kterého bylo dosaženo v posledních několika letech. Poradenské služby nyní představují 55% celkového příjmu skupiny.

Skupina již v tomto smyslu podnikla kroky směřující k transformaci: v červenci vložila svou důvěru Generaci Y tím, že jejího představitele Claire Cizaire jmenovala do funkce hlavního Technology & Innovation Officer. Na podzim podnikl Mazars akvizici start-upu Zettafox, což je francouzská společnost specilizovaná na datovou analýzu. To představuje strategické akvizice pro vnitřní transformaci podnikání skupiny a pomůže obohatit nabídku služeb. Mazars Group také uspořádal několik „hackatonů“, které se zaměří na budoucnost auditu. Tyto akce doplňují programy otevřené inovace a inkubátorů, které skupina nabízí již několik let.

Tisková zpráva Mazars

Tagy Mazars

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.