Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Mastercard a hnutí CYFI vydaly průvodce pro bezpečnější platby pro děti

Investice 30.03.2017 | 10:45 0 Komentářů

Společnost Mastercard a mezinárodní hnutí Child & Youth Finance International (CYFI) vydaly průvodce „Bezpečnější platební produkty pro nezletilé“. Jde o přelomové doporučené postupy pro poskytovatele finančních služeb při vývoji platebních produktů mladým do 18 let. Doporučení také vedou k zodpovědnému finančnímu rozhodování a zavádí funkce, které umožňují rodičům vedení potomků k jejich finanční nezávislosti.

Cílem aktivity je nejen podpora vývoje bezpečných produktů pro nezletilé, jež by odpovídaly jejich potřebám, ale také rozvoj dialogu mezi rodiči a dětmi. Tímto způsobem mohou jak poskytovatelé finančních služeb, tak rodiče vést nezletilé na cestě k finanční inkluzi, samostatnosti a zodpovědnosti.

 

K doporučením patří omezení možnosti užívání platebních prostředků pro zákonem vymezené kategorie zboží nebo služeb jako jsou hazardní hry, zbraně či alkohol, účinné prosazování zásad bezpečného nakládání s platebními kartami a účty a s přístupovými hesly k nim, umožnění rodičům stanovit omezení na platební prostředky svých dětí nebo poskytování finančního vzdělávání dětem i rodičům.

 

Zkušenosti ukazují, že již mladí často čelí podvodným machinacím. Například britský průzkum mezi 15 až 18letými studenty odhalil, že 38 procent z nich čelilo žádostem o sdělení informací týkající se bankovních účtů nebo PIN.

 

Průvodce je výsledkem spolupráce mezi organizacemi Mastercard, Child & Youth Finance International (CYFI), ParentPay, nimbl a Mirador Digital, s přispěním řady dalších institucí z finančního sektoru.

Tisková zpráva: Mastercard

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.