Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

MARIODROSCE VE VEDENÍ RAIFFEISENBANK VYSTŘÍDÁ IGOR VIDA

Banky Raiffeisenbank 05.12.2014 | 14:59 0 Komentářů

Na konci letošního roku skončí Mario Drosc z vlastního rozhodnutí své více než osmileté působení ve vedení Raiffeisenbank. Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva se od počátku dubna stane Igor Vida, v pgeřechodném období bude dočasným řízením banky pověřen Rudolf Rabiňák.

Mario Drosc se rozhodl ke konci letošního roku skončit své působení v pozici generálního ředitele
a předsedy představenstva Raiffeisenbank. „Osm let v Raiffeisenbank je jednoznačným vrcholem mé pracovní kariéry a Raiffeisenbank navždy zůstane v mém srdci. Rád bych ale ještě vyzkoušel nové výzvy a proto jsem se rozhodl banku opustit, a to ve chvíli, kdy se jí velmi daří, prodává rekordní množství produktů a je kapitálově i likviditně nejsilnější v historii,“ uvedl ke svému odchodu Mario Drosc.

„Mario Drosc odvedl v Raiffeisenbank skvělou práci, k tradičně spíše korporátně zaměřené bance se mu podařilo vybudovat banku silnou i v retailu, která výborně zvládla integraci s eBankou i poslední roky celosvětové finanční nestability. Za jeho více než osmiletou práci v Raiffeisenbank mu proto patří velký dík,“ připomněl generální ředitel Raiffeisen Bank International Karl Sevelda.

Mario Drosc do Raiffeisenbank nastoupil v září 2006, kdy se stal členem představenstva zodpovědným za oblast retailového bankovnictví, postupně převzal odpovědnost za veškeré obchodní aktivity banky a od počátku roku 2013 byl i generálním ředitelem a předsedou představenstva.

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva se od dubna příštího roku stane Igor Vida (47), dlouholetý generální ředitel slovenské Tatra banky patřící rovněž do skupiny Raiffeisen. Igor Vida nastoupí po 22 letech strávených v Tatra bance do Raiffeisenbank od dubna.

V přechodném období je dočasným řízením Raiffeisenbank pověřený z pozice místopředsedy představenstva Rudolf Rabiňák, který v představenstvu zodpovídá od roku 2001 za firemní bankovnictví.

Obě země jsou velmi vyspělé a atraktivní. Česká Raiffeisenbank a Tatra banka spolu dlouhodobě spolupracují např. na řadě inovativních produktů a Igor Vida dobře zná český trh, proto je tento krok pro nás logickou volbou,“ dodal Karl Sevelda.

Igor Vida vystudoval Elektrotechnickou fakultu Slovenské technické univerzity a následně General Management Program na HarvardBusiessSchool. Kariéru v Tatra bance zahájil v roce 1992 jako vedoucí oddělení peněžních a devizových trhů. Poté působil jako ředitel odboru treasury a investičního bankovnictví. Členem představenstva je od roku 1997 a od roku 2007 generálním ředitelem a předsedou představenstva Tatra banky.

Igor Vida je držitelem několika manažerských ocenění, např. Manažer roku na Slovensku (časopis Trend, 2008), Cena HR Gold osobnost personálního managementu (2013) či ocenění Forbes a PwC jako nejrespektovanější CEO roku 2014. V roce 2009 se rovněž stal prezidentem Slovenské bankovní asociace. Igor Vida je ženatý a má tři děti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.