Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Manažeři Sberbank hráli fotbal s mentálně postiženými

Banky Sberbank 20.10.2016 | 16:44 1 Komentář

Bankéři, kteří hrají fotbal se zdravotně postiženími z organizace Rybka, zatímco jejich kolegové staví pro obyvatele domu Rybka altán a kuličkové hřiště. Sberbank Nadačním fondem žije. Fotbalový turnaj smíšených družstev Sberbank a Rybky všechny skvěle nakopnul ke společně strávenému odpoledni s překvapením na konci.

Nadační fond Sberbank se věnuje menším a netradičním projektům, kterým se často nedostává pozornosti od veřejnosti ani dobrovolných dárců.  Tentokrát Sberbank oslovila organizaci Rybka, která zajišťuje chráněné bydlení a služby pro mentálně postižené osoby. Manažeři ze Sberbank strávili celé odpoledne společně s uživateli domu Rybka a uspořádali fotbalový turnaj smíšených mužstev Rybky a Sberbank.  Radost ze hry a nadšené zápolení o vítězství vtáhlo do týmového dění všechny na hřišti i fanoušky obou družstev. Na akci dorazila čtyřicítka účastníků.

Fotbalovým kláním to neskončilo. Na uživatele domu Rybka čekalo po návratu velké překvapení. Druhá skupina manažerů totiž ve stylu „Jak se staví sen“ v době fotbalového zápolení postavila pro uživatele domu z prostředků fondu altán a kuličkové hřiště. „Zapojení kolegů Sberbank a uživatelů Rybky do společné hry mělo takový úspěch, že plánujeme další podobné aktivity. Setkání s lidmi z Rybky bylo obohacující a všichni si odpoledne užili,“ uvedla Šárka Samková, vedoucí oddělení Komunikace ve Sberbank.

Podle slov ředitelky organizace Rybky Hana Halové jsou mentálně postižení stále na okraji společnosti a nejsou příliš zvyklí na pozornost svého okolí. Právě proto si manažeři Sberbank vybrali za své spoluhráče uživatele domu Rybka.

Nadační Fond Sberbank za dobu své existence podpořil desítky projektů. Podporované projekty navrhují sami zaměstnanci a tím sami určují, kam bude pomoc fondu směřovat.

Jeden komentář: “Manažeři Sberbank hráli fotbal s mentálně postiženými”

  1. Korýš napsal:

    Bylo poznat, kdo je kdo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.