Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Maďarská centrální banka se připravuje na normalizaci měnové politiky

Banky 26.02.2019 | 20:36 0 Komentářů

Maďarská centrální banka ponechala sazby beze změny na úrovni 0,9 %. Ve svém prohlášení zopakovala, že je připravena postupně a opatrně normalizovat měnovou politiku. Kdy a jak k tomu dojde, bude záležet na inflačním vývoji. Riziko, že jádrová inflace překročí v následujících třech měsících 3 %, podle centrální banky stoupla. Do čela maďarské centrální banky byl dnes znovu jmenován guvernér Gyorgy Matolcsy, kterému končí šestileté období. Do nového volebního období tak už nejspíše vkročí jestřábí nohou.

Maďarský forint si zasedání centrální banky přebral pozitivně a posílil o 0,2 % na 317,2 HUF/EUR. Dobře se vedlo i polskému zlotému, který si připsal 0,2 % a posunul se na 4,328 PLN/EUR. Jediným outsiderem regionu tak byla česká koruna, která naopak 0,2 % ztratila a oslabila na 25,69 CZK/EUR.

Kalendář zeje prázdnotou, maďarská nezaměstnanost to nezachrání

Regionální kalendář bude zítra poměrně nezajímavý. Čeká nás pouze maďarská míra nezaměstnanosti, která se, stejně jako ve zbytku regionu, drží na historických minimech. Regionální měny si tak zítra budou muset vystačit s technickým obchodováním, či hledat impulzy na zahraničních trzích.

JANA STECKEROVÁ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.