CZK/€ 25.265 +0,14%

CZK/$ 23.663 -0,22%

CZK/£ 29.501 -0,13%

CZK/CHF 26.030 +0,03%

09. 01. 2018

0 komentářů

Subjekty:

Loňský rok byl v Allianz ve znamení vichřice, zatímco předloni živlům vládly kroupy

 

Stovky milionů korun každoročně zaplatí Allianz klientům, kterým jejich domy, auta a podniky poničí živly. V roce 2016 vyřizovala 8764 takových případů, v roce 2017 už jich byl dvojnásobek. Mezi nejčastější příčiny živelných škod patří vichřice a přepětí v důsledku bouřky a krupobití. Velmi často ale lidé volají likvidátory i kvůli požárům, povodním, záplavám a tíze sněhu. Některé živly si však vloni vybíraly oddychový čas. Patřilo mezi ně např. krupobití, které v roce 2016 poškodilo skoro tři tisíce klientů Allianz, zatímco vloni „pouze“ 1841.

Loading



 

„Vichřice byla minulý rok jednoznačně nejničivějším živlem, vždyť oproti tomu předešlému o sobě v rámci pojistných událostí dala vědět sedmkrát častěji,“ uvádí analytik Allianz Petr Bartůněk. „Předloni jsme lidem kvůli vichřici platili za 1036 majetkových škod, zatímco vloni už jich bylo 7805,“ dodává Bartůněk.

Spoušť, kterou po sobě silný vítr zanechal, byla rozmanitá. Od zničených střech, přes vyvrácené ploty a rozbitá okna, až po zdevastované automobily. Nechyběly však ani usměvavější případy. Asi nejpozoruhodnější nahlášenou pojistnou události byla ta z Pardubicka. Klientce tam během vichřice mělo uletět spodní prádlo za několik desítek tisíc korun.

Loňský rok tížil hodně klientů Allianz také sníh. Jeho tíha jim způsobila 588 pojistných událostí. V roce 2016 jich pojišťovna evidovala pouze 103.

„O tom, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech se každý měsíc přesvědčuje několik desítek našich klientů, kterým shoří nemovitost,“ vysvětluje ředitel likvidace pojistných událostí Allianz pojišťovny Ludvík Bohman. Co se tohoto živlu týče, mezi nejhorší měsíce patřil loňský leden a srpen s více než sedmdesáti zdevastovanými objekty. Relativně nejméně pak byl hořlavý loňský únor, kdy majetek klientů Allianz pohltily plameny pouze ve 27 případech. Někdy je škoda ve stovkách tisíc, jindy v desítkách či stovkách milionů. Jako třeba pojistné plnění při loňském požáru jednoho výrobního zařízení, které se i s následným přerušením provozu vyšplhalo na 120 milionů korun.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Životní pojištění v hledáčku organizovaných podvodníků

Pojistných podvodů rok od roku přibývá. Největší počet podvodů je tradičně zaměřeno na pojištění motorových vozidel. Vynalézavost podvodníků ale nezná mezí a proto se v poslední době stále více setkáváme s podvody v úrazovém a životním pojištění. Podvádějí klienti, poradci, lékaři i rehabilitační pracovníci. Rozšiřovat se začaly i organizované pojistné podvody. 

Text: Jana Zámečníková

19. 01. 2016

Spoluúčast na havarijním pojištění si dobře spočítejte. Škoda vás může vyjít draho

Ke každému vozidlu je dobré mít i havarijní pojištění. Jak se ale orientovat v pojistkách a jaký vliv na naše rozhodnutí bude mít spoluúčast při sjednané smlouvě? Spoluúčast na škodní události je dvojsečným nástrojem pro mnoho pojišťoven. Na jednu stranu tu máme podstatně levnější havarijní pojištění, na straně druhé ale leží nemožnost hlášení drobné škody.

Text: Jan Lukeš

27. 08. 2015


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *