Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Lidé s vyššími příjmy si vybírají kartu MasterCard

Banky MasterCard 23.09.2013 | 13:39 0 Komentářů

Platební karty společnosti MasterCard®, jedničky v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, vlastní tři ze čtyř majitelů karet s příjmy nad 25 tisíc korun. Je to hlavně proto, že karty MasterCard nabízí lepší výhody, které tito lidé oceňují.

Průzkum MasterIndex také ukázal, že některou z platebních karet MasterCard nosí v peněžence také 62 % lidí ze středního segmentu. 

„Platební karty MasterCard si získaly oblibu veřejnosti díky bezkonkurenčním benefitům. Pro prémiový segment jsou obzvláště zajímavé kreditní a prestižní karty MasterCard. Tito lidé neváhají investovat do kvalitních produktů v případě, že se jim investice vrátí v podobě zajímavých dodatečných služeb. Jak dokládá průzkum u platebních karet je to jednoznačně MasterCard,“ říká Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard pro Českou republiku a Slovensko.

Graf 1: Kterou z těchto platebních karet vlastníte? V procentech %

mastercard-vyssi-prijmy

Zdroj: průzkum MasterIndex společnosti GfK, říjen 2012, báze viz graf

Podle MasterIndex jsou kreditní karty MasterCard na trhu mimořádně populární. Mezi všemi uživateli platebních karet – nezávisle na značce – využívá kreditní kartu pouze třetina z nich. Zatímco kreditní kartu MasterCard vlastní 49 % majitelů karet této značky, tedy téměř polovina držitelů karet MasterCard. „Jsme rádi, že se kreditní karty MasterCard setkávají s úspěchem. Je to samozřejmě i díky výhodám, které naše kreditní karty nabízí, jako je pojištění, výhodná úroková sazba. Navíc jsou vhodné ke každodenním nákupům,“ doplňuje Miroslav Lukeš.

Výhody prémiových karet MasterCard

Pro držitele prémiových karet MasterCard (Gold, Platinum, World, World Elite karty) je určen speciální MasterCard® ELITE program, který poskytuje členům řadu slev a výhod. „Členství v ELITE programu nabízí nadstandartní služby, a jestliže cestujete letadlem, máte v rámci členství vstup do komfortního letištního salonku na letišti Václava Havla zdarma.,“ říká Tereza Janková, marketingová ředitelka MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko. ELITE program dále členům nabízí službu Nonstop Alarm Centrum. „Tato 24 hodinová linka je k dispozici v několika světových jazycích. Pokrývá služby Concierge, Home asistenci, Auto asistenci a Medical asistenci – tedy všechny rizikové oblasti, ve kterých mohou naši klienti potřebovat pomocnou ruku,“ dodává Tereza Janková. Konečně významné benefity nabízí obchodní partneři programu, jako jsou Asten Hotels, Tick Tack taxi, Golf USA, FotoŠkoda, iSetos, Paul, Moje Hospodyně, vybrané restaurace a další. „Například Asten Hotels, síť 6 luxusních hotelů v Čechách, nabízí při rezervaci a placení dvou a více denního pobytu prémiovou kartou MasterCard 500Kč kredit do spa či na konzumaci v restauraci“ uvádí Tereza Janková.  

„Program ELITE je významným benefitem pro klienty prémiových karet v Čechách i na Slovensku a je svým rozsahem unikátní i v rámci Evropy. Považujeme jej za opravdový benefit, který mohou české a slovenské banky nabídnout svým významným klientům.“ uzavírá Matouš Michněvič, ředitel pro produktová řešení zodpovědný na rozvoj prémiových karet v Čechách a na Slovensku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.