Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Lidé mění zvyky, místo pošty volí terminál. Ročně jimi proteče přes 5 miliard

Investice 27.02.2019 | 17:10 0 Komentářů

Stále více českých spotřebitelů využívá k úhradě faktur a složenek terminály. Podle údajů společnosti SAZKA proběhnou na přístrojích ročně transakce v hodnotě za více než pět miliard korun. S rostoucí oblibou se rozšiřuje také spektrum využívaných služeb. Kromě úhrad a platebních příkazů jde zejména o možnost výběru hotovosti.

Hlavní výhodou terminálů je jejich dostupnost v kteroukoliv denní dobu včetně víkendů. Zákazník se tak nemusí obávat front a případných zdržení „V současnosti máme k dispozici 740 míst s nonstop provozem. I proto očekáváme, že obliba terminálů i objem provedených transakcí v letošním roce dále porostou,“ sdělil ředitel finančních a transakčních služeb SAZKY Jan Schmiedhammer.

Spotřebitel si může na jednom místě doplnit kredit, zaplatit fakturu nebo složenku či výplatu a splátku úvěrů. Terminál nabízí také bezpečné nákupy na internetu. Pomocí služby Paysafecard lze založit účet, který se dobíjí z běžného konta či poukázkami dostupnými na prodejních místech SAZKY. Přes moderní a rychlý kanál SuperCASH pak mohou zákazníci přímo u zařízení zboží zaplatit. „Platba je u obchodníka do deseti minut. Není nutné se obávat zneužití citlivých informací,“ poukázal Schmiedhammer.

Ani výběr hotovosti nepředstavuje pro terminál problém. Zákazníci, kteří vlastní účet u AirBank si po vygenerování unikátního kódu ve svém internetovém bankovnictví mohou v prodejně vyzvednout peníze. Maximální částka činí tři tisíce korun.

Novinku představuje služba Balíky. Pro objednávku z e-shopu je možné přijít na 750 prodejních míst a z nich zvolit to nejvhodnější. Tam kurýr zboží doručí po domluvě také v případě, že adresáta nezastihne doma. Většina obchodů má navíc otevřeno i o víkendu.

Tisková zpráva SAZKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.