CZK/€ 24.295 -0,12%

CZK/$ 23.007 -0,52%

CZK/£ 28.268 +0,19%

CZK/CHF 24.651 +0,20%

10. 10. 2019

0 komentářů

Subjekty:

Letos v létě byl největší zájem o dovolenou v Řecku a Turecku. Nejvíce škod bylo hlášeno v Egyptě

 

Praha, 10. 10. 2019 – Letní sezona je u konce. S ERV Evropskou letos během 3 letních měsíců vycestovalo o 6 % více lidí než v předchozím roce. Nejvíce klientů letos trávilo dovolenou v Řecku a Turecku, které zaznamenalo 25% nárůst zájmu oproti loňskému roku. Průměrné náklady na škody z cestovního pojištění meziročně stouply o 13 %. Největší nárůst pak pojišťovna eviduje u tzv. velkých škody nad 100 tisíc korun, jejichž průměrná výše vzrostla o 34 % na 323 tisíc korun. 

Nejčastěji pojišťovna řešila škody z léčebných výloh, které zaujímaly ¾ podíl z počtu všech nahlášených škod v období června, července a srpna. Dále pak škody z pojištění storna a zavazadel. „Náklady na léčebné výlohy letos tvořily 53 % všech vyplacených plnění a jejich průměrná výše vzrostla na cca 8 700 korun,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny. Stejně jako náklady na léčení rostla i průměrná škoda z pojištění storna, a to o 3 % na 19 000 korun. Skokový nárůst zaznamenaly náklady na hospitalizace, zejména v Egyptě a Turecku, meziročně o přibližně 50 %. Za poslední tři roky se ceny hospitalizací zdvojnásobily.

Nejvíce škod bylo z Egypta

Ze tří letních měsíců byl nejsilnějším z pohledu škod červenec, kdy bylo nahlášeno 39 % všech letních škod, přičemž vloni i předloni klienti nejvíce hlásili škody v srpnu. Nejvíce se klienti potýkali s gastroenteritidou a zažívacími potížemi, záněty uší a očí, kožními problémy a alergiemi. „V posledních dvou letech ubývá případů, kdy mají lidé během jedné dovolené dva různé zdravotní problémy, například gastroenteritidu v kombinaci se záněty,“ říká Vlastimil Divoký.

Z pohledu destinací je již poněkolikáté v řadě nejrizikovější destinací Egypt, odkud bylo hlášeno téměř 40 % všech škod. S odstupem následovalo Turecko, Řecko, Bulharsko a Tunisko. Nejvyšší frekvence škod (v porovnání s počtem Čechů cestujících do dané země) byla tradičně v Egyptě, a to 3krát vyšší než v ostatních destinacích. „V Egyptě 20-25 % turistů riskuje zdraví návštěvou hotelové kliniky, ve kterých často pracuje nedostudovaný a nekvalifikovaný personál. Ten navíc vydělává na tzv.  přeléčování (léčení neexistujících potíží), za které si na místě velmi nevybíravým způsobem vymáhá částky v řádech několik stovek euro,“ varuje Vlastimil Divoký.

REKLAMA

Zákeřný perutýn v Egyptě

ERV Evropská letos v Egyptě zaznamenala letos zvýšený počet „pokousání“ jedovatými rybami, většinou perutýny, které vede k vážným zdravotním problémům (bolesti, zvracení, ochromení dýchacích cest). „Nevšední letní škodou pak bylo uklouznutí muže středního věku ve sprše, kdy si zlomil obratle a vykloubil rameno. Musel podstoupit 2 operace a v nemocnici strávit celkem devět dní. Celkové náklady se vyšplhaly na více než milion korun,“ dodává Vlastimil Divoký.

Vlastimil Divoký, Manažer marketingu a komunikace

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022

Sportujete? Tak si raději zkontrolujte svoji pojistku

Úrazové pojištění je vhodným doplňkem široké pojistné ochrany zejména pro sportovně aktivní lidi. Aby úrazové pojištění ale skutečně chránilo, musí zahrnovat všechny aktivity, které člověk provozuje.

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

10. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *