CZK/€ 24.315 -0,14%

CZK/$ 23.120 +0,53%

CZK/£ 28.218 -0,23%

CZK/CHF 24.624 +0,05%

04. 09. 2014

1 komentář

Letní dovolené jsou ve znamení velkých škod. Češi nahlásili o 40 % víc stotisícových pojistných událostí.

 


 

„Od června do srpna evidujeme nárůst pojistných událostí nad sto tisíc korun meziročně o 40 %, podepisují se na tom i dříve neobvyklá a velmi vážná zranění jakými jsou například srážky s motorovými čluny,“ vysvětluje manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký. ERV Evropská řešila také složité případy v exotických destinacích jako Argentina, Burundi, Vietnam nebo Myanmar.

„Průměrná výše „letní“ škody vzrostla ze 7.400 Kč na 7.800 Kč, tj. o 6 %. Z pohledu počtu škod vedou léčebné výlohy, následuje storno zájezdu a poškození či odcizení zavazadel,“ uvádí Vlastimil Divoký. Podle ERV Evropské meziročně mírně klesl podíl storen (zrušení cesty)  na celkovém počtu škod, a to o  5 %.

Nejvíc škod v srpnu, vede Egypt

Ze tří letních měsíců vede v počtu nahlášených škod srpen. „V srpnu klienti hlásili o 7 % více škod než v červenci a o 75 % více než v červnu,“ říká Vlastimil Divoký a dodává: „Nejčastější letní zdravotní problémy zůstávají gastroenteritida nebo zažívací potíže, záněty uší a očí, kožní problémy a alergie.“ Nejvíce škod hlásí Češi z Egypta, následuje Řecko, Turecko, Španělsko, Bulharsko. Nejvyšší frekvence nemocí a úrazů v porovnání s počtem Čechů cestujících do dané země je v Egyptě a v Bulharsku.

Od začátku roku (leden – srpen) vyplatila ERV Evropská pojišťovna na stornech zájezdů o 14 % více než za stejné období v roce 2013, přičemž klienti nahlásili o pětinu více zrušených dovolených. „Na léčebných výlohách máme hlášeno o 27 % více škod než za stejné období loňského roku,“ říká Vlastiml Divoký z ERV Evropské.

REKLAMA

Zajímavé letní případy

  • Klienta v USA postihla nevolnost a zkolaboval, na pohotovosti během dne absolvoval všechna možná vyšetření, ale druhý den byl z nemocnice propuštěn, protože mu nic nebylo. Cena všech vyšetření a jedné noci na pohotovosti se vyšplhala na 805 tisíc korun.

  • Staršího muže na Maltě postihl kolaps plic, na týden musel být hospitalizován a následně přepraven leteckou ambulancí do ČR. Celkové náklady byly přes 600 tisíc korun.

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022

Sportujete? Tak si raději zkontrolujte svoji pojistku

Úrazové pojištění je vhodným doplňkem široké pojistné ochrany zejména pro sportovně aktivní lidi. Aby úrazové pojištění ale skutečně chránilo, musí zahrnovat všechny aktivity, které člověk provozuje.

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

10. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • vxhvnsb

    27 prosince, 2010

    [Odstraněn spam]

    Odpovědět