Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Lednová nabídka nových fondů

Investice ČSOB 09.01.2014 | 14:24 0 Komentářů

Na začátek roku 2014 ČSOB připravila nabídku tří strukturovaných investičních fondů. Optimum Fund ČSOB Evropa 1 investuje do 600 významných evropských společností a jeho výnos se váže k výkonnosti evropského akciového indexu STOXX® EUROPE 600. Dále je klientům k dispozici fond Optimum Fund ČSOB Perspektivních trhů 2, jehož výkonnost závisí na koši 30 akcií ze širokého spektra ekonomik celého světa. Optimum Fund ČSOB Exclusive Airbag Jumper +2 má výnos navázaný na evropský akciový index Euro Stoxx 50® (50 nejvýznamnějších společností eurozóny).

V nově nabízeném fondu Optimum Fund ČSOB Evropa 1 jsou zastoupeny velké, střední i malé společnosti. „Zvláště malé a střední evropské podniky jsou z hlediska tržní kapitalizace na akciovém trhu často neprávem přehlíženy velkými institucionálními investory nebo je vystopuje jen několik analytiků. Obecně se jedná o akcie společností na velmi úzkém trhu se specializovanou činností a přímočarým profilem,“ říká Jan Barta, generální ředitel společnosti ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost. Akcie těchto společností se soustředí hlavně v sektoru spotřebního zboží, výrobních prostředků nebo technologií. Většinu svého obratu tyto firmy generují na evropském trhu, tudíž plně využívají probíhající ekonomické oživení. To se v nich zpravidla odrazí rychleji a vyšším růstem.

Portfolio strukturovaného fondu Optimum Fund ČSOB Perspektivních trhů 2 zahrnuje akcie společností, které mají potenciál růstu zisku a zdroje pro jeho dosažení. Převážně obsahuje akcie firem zaměřujících se na energie a služby, telekomunikace a bankovnictví. Optimum Fund ČSOB Exclusive Airbag Jumper +2 navazuje na svého úspěšného předchůdce a nabízí možnost výnosu až ve výši 80 % za dobu trvání fondu.

Hlavní výhody nových produktů:

Optimum Fund ČSOB Evropa 1

  • Investice do 600 akcií velkých, středních i malých společností z 18 evropských zemí.
  • Možnost dosažení maximálního výnosu ve výši až 80 % (10,80 % ročně) za dobu trvání fondu.
  • Ochrana investované částky ve výši 90 % za předem daných podmínek.

Optimum Fund ČSOB Perspektivních trhů 2:

  • Investice do 30 významných světových společností vyznačujících se vysokou tržní kapitalizací.
  • Participace na růstu koše akcií ve výši 90 % s neomezeným maximálním výnosem.
  • Ochrana 95 % investované částky za předem daných podmínek.

Optimum Fund ČSOB Exclusive Airbag Jumper +2:

  • Fond může skončit již po prvním roce s výnosem 7 % (6,54 % ročně).
  • Možnost dosažení výnosu až ve výši 80 % (10,96 % ročně) za dobu trvání fondu.
  • Ochrana vložené investice při poklesu hodnoty indexu do 20 % (včetně) za předem daných podmínek.

Odhady výnosů nezaručují skutečnou výkonnost fondů v budoucnu. Hodnota investice a příjem z ní mohou v čase kolísat. Vyplacená částka muže být v případě výběru před koncem doby trvání fondu vyšší nebo nižší než původně investovaná. Zajištění ochrany hodnoty investice nebo její části se váže ke dni splatnosti fondu (den odkoupení podílů od investorů při zániku fondu) s tím, že pokud nedojde ke splnění závazků protistran a vydavatelů (emitentů) dluhopisů držených v portfoliu fondu, vyplacená částka může být nižší než chráněná hodnota části investice. Podrobné informace o fondech včetně podstaty jejich zajištění ochrany hodnoty investice naleznete na stránkách www.csob.cz, případně u bankéřů na pobočkách ČSOB.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.