CZK/€ 24.315 -0,14%

CZK/$ 23.120 +0,53%

CZK/£ 28.218 -0,23%

CZK/CHF 24.624 +0,05%

21. 09. 2015

0 komentářů

Subjekty:

Lars Seier Christensen odchází z vedení Saxo Bank

 


 

Lars Seier Christensen se rozhodl odejít na konci roku 2015 po 20 letech ve vedení Saxo Bank, kde společně s druhým zakladatelem Kimem Fournaisem fungovali jako generální ředitelé. Christensen do společnosti investoval v roce 1992 a generálním ředitelem se stal v roce 1995. V Saxo Bank drží 26% podíl. Kim Fournais bude pokračovat ve své funkci jako jediný generální ředitel a bude řídit každodenní chod firmy.

Firmu tedy od 1. ledna 2016 povedou Kim Fournais, generální ředitel, Steen Blaafalk, finanční a kontrolní ředitel (Group Chief Financial & Risk Officer) a Søren Kyhl, který přichází na nově vytvořenou pozici Provozního ředitele skupiny (Chief Operating Officer).

Lars Seier Christensen si zaslouží od Saxo Bank velký dík za jeho dvacetiletou průkopnickou práci a jsme velmi rádi, že nám Lars bude i nadále pomáhat jako ambasador a významný akcionář,“ prohlásil Lone Fønss Schrøder, předseda správní rady Saxo Bank.

 Lars Seier Christensen to okomentoval slovy:

 –          Jsem hrdý, že Saxo Bank má pevnou celosvětovou pozici na trhu jako jeden z nevýznamnějších zprostředkovatelů produktů a digitálních platforem ve finančním sektoru. Nikdy jsem si nemyslel, že bych zůstal generálním ředitelem jedné společnosti po 20 let, ale byla to úžasná zkušenost pracovat společně s talentovanými a schopnými zaměstnanci Saxo Bank.

REKLAMA

 –          Saxo Bank je zkušená společnost s výrazným potenciálem, existuje zde společný konsenzus týkající se obchodní strategie a má silný manažerský tým. Už nějakou dobu jsem plánoval odejít a myslím, že pro to právě nastal ten správný čas. Odcházím z pozice generálního ředitele s pevnou vírou v budoucí úspěchy Saxo Bank, ve které mám i já soukromý podíl jakožto akcionář. Jsem si naprosto jistý, že Kim Fournais a jeho tým manažerů tuto banku dovedou k dalším úspěchům.

 Kim Fournais k tomu dodal:

 –          Larsovo a moje partnerství bylo silné už od okamžiku, kdy jsme společně v roce 1992 společnost založili, a v tomto partnerství budeme pokračovat i jako akcionáři Saxo Bank. Máme naprostou důvěru ve strategii růstu v soukromém i firemním sektoru a také v rozvoj těch nejlepších technologií pro podporu globální nabídky našich investičních produktů.

 –          Saxo Bank posílila kapitálovou základnu a zvýšila kvalifikaci i široké zkušenosti správní rady i vedení firmy. Cítíme rostoucí zájem o obchodní model Saxo Bank a naše dlouhodobá strategie jako investiční akciové společnosti zůstává nezměněná.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Křišťálová koule - magie - kouzlo - předpověď - predikce

Šokující předpovědi aneb Co nás minulo a co nás čeká

Závěr kalendářního roku je žní pro předpovědi na rok příští. Nejinak tomu je i letos. Saxo Bank se svými kontroversními předpověďmi snaží především zaujmout. Jak moc se spletla pro rok 2016 a co vkládá do vínku roku 2017?

Text: Petr Zámečník

19. 12. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *