Úterý 20. listopadu. Svátek má Nikola.

Kvartální výsledky jsou možná v ohrožení

Investice 17.08.2018 | 17:31 0 Komentářů

Americké akciové burzy otevřely v červených číslech. Reagují tak na dnešní oslabování turecké liry, které zhoršuje náladu na trzích. Zajímavostí dnešního dne je tweet amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Navrhuje v něm americkým finančním regulátorům, aby zvážili, zda nepovolí společnostem obchodovaným na akciových burzách zveřejňovat hospodářské výsledky méně častěji než každé čtvrtletí. Dle jeho slov by to vedlo k větší flexibilitě a úsporám pro tyto společnosti. Indexy Dow Jones a S&P 500 klesají shodně o 0,1 %. Technologický Nasdaq ztrácí 0,5 %. Nejhůře jsou na tom technologické firmy (-0,5 %) a nejlépe naopak výrobci nezbytného zboží (+0,3 %).

Evropské trhy uzavírají dnešní obchodování ve ztrátách. Hlavní index Stoxx 600 oslabuje o 0,4 %. Nedaří se většině sektorů, z nichž nejvíce klesají zpracovatelé komodit (-0,7 %). Nejvyšší zisky ve výši 0,2 % se podařilo vybojovat především sektoru zdravotní péče.

Pražská burza dnes oslabila o 0,3 %, a to především zásluhou pojišťovny VIG (-1,9 %) a mediální skupiny CME (-1,3 %). Nejlépe se umístil technologický Avast se ziskem 1,5 %. Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,3 mld. CZK, což je pod úrovní dlouhodobého průměru.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.