Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Které akcie se nyní vyplatí sledovat nejbedlivěji?

Investice 12.05.2015 | 16:37 0 Komentářů

Netflix (NFLX)

Americká společnost, která se specializuje na provozování služby streamování filmů na internetu, progresivně dobývá Evropu. Triumfální březen se u společnosti nesl ve znamení solidních kvartálních výsledků. Mohli jsme tak pozorovat řádný cenový vzestup, a to jak po výsledcích za 1.Q 2015, tak po předchozích výsledcích za 4.Q 2014. Zdá se tedy, že investoři si v těchto číslech libují a dále pilně investují do tohoto titulu. Rostoucí trend je tak prozatím nepřerušený.

Samozřejmě stromy nerostou do nebe a současné tempo růstu ceny akcie není do budoucna dlouhodobě udržitelné, ať už dříve, či později. Za poslední 4 měsíce akcie zhodnotila o více než 70 %, a proto se budeme poohlížet spíše po příležitostech pro krátkodobější držení pozice s potenciálem swingu trvajícího ne déle než několik málo dní či týdnů. Od proběhlého gapu v lednu jsme mohli pozorovat, že klouzavý průměr s periodou 9 na denním grafu fungoval na trhu jako kvalitní support. Pullback z posledních několika dní přivedl cenu zpět k tomuto klouzavému průměru, a proto zde vidíme vhodnou příležitost pro otevření pozice. Jestliže se podíváme přes high z předchozího dne, máme tady první vhodný nákupní signál. Riziko by mělo být limitováno stop-lossem na úrovni $552.

Rocket Internet (RKET)

Akcie poskytovatele internetových služeb se v posledních měsících vyvíjely hluboko pod výkonem německého trhu a z probíhající rally na DAXu tak nebyly schopny vůbec nic vytěžit. Situace na grafu se nyní jeví jako neutrální. Na jedné straně na grafu vidíme vyšší high, ovšem na straně druhé tady máme také nižší low. Klouzavé průměry v současné chvíli míjejí trend a začínají jít do strany. Pouze robustní nárůst nad úroveň €49.5 či jednoznačný pokles pod úroveň €42.0 by mohly udat další směr trendu. Jelikož DAX se momentálně nevyvíjí úplně nejlépe, nevidíme na tomto titulu žádný důvod ke vstupu do dlouhých pozic.

Toto by se případně mohlo změnit v následujícím týdnu, ale prozatím preferujeme v setrvání u současného nastavení. Delikátní medvědí vlajka na grafu Rocket Internet je více než zřejmá, což by mohlo vést k dalšímu sestupu ceny akcie. Uvidíme, zda býci budou na úrovni €44 trhu poskytovat jistou podporu. Formace medvědí vlajky by mohla být proražena na úrovni €44 a medvědi proto budou vyvíjet silný tlak proti cenovému vzestupu. Stop-loss by měl být nastaven nad poslední high na úrovni €46.65. Ovšem tady pozor: Pokud trh po proražení naší úrovně tento týden uzavře nad průlomem, nebudeme dále setrvávat v krátkých pozicích. Probíhalo-li by vše podle plánu a trh by po proražení úrovně €44 pokračoval v sestupném trendu, můžeme se podívat až na ceny z listopadu minulého roku kolem €36.

Jonáš Mlýnek je vedoucí české pobočky Lynx.

Tagy akcie Lynx

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.