Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Kreditní karty ČSOB a Poštovní spořitelny v létě přinesou 1000 Kč, zvýšené odměny a pojištění

Banky 18.05.2021 | 09:56 0 Komentářů

Používání kreditních karet bude v létě ještě výhodnější. ČSOB a Poštovní spořitelna připravily na prázdninovou sezónu pro nové držitele kreditních karet Standard jednorázovou odměnu 1000 korun. Navíc jim vrátí zpět dvě procenta z částky zaplacené kreditní kartou v kamenném či internetovém obchodě. Noví majitelé kreditek také získají možnost sjednat si zdarma službu automatického inkasa plné splátky kreditní karty. Odměnu získá každý, kdo si o novou kreditní kartu zažádá do konce srpna.

„Kreditní karty mají řadu výhod, které lidé zatím dostatečně nevyužívají. Proto jsme přišli s mimořádnou nabídkou na prázdniny, během nichž chceme klíčové přednosti vyzdvihnout a ukázat, že je kreditka pro nákupy výborný a bezpečný nástroj,” říká Patrik Madle, mluvčí skupiny ČSOB.

„Průměrná měsíční útrata klienta s kreditní kartou činí 10 666 korun, z čehož 80 procent tvoří platby kartou u obchodníka, nyní zejména na internetu. A to je přesně to, co klientům doporučujeme. Platby kreditní kartou jsou totiž stejně jednoduché jako platby debetní kartou, navíc jsou bezpečnější, protože peníze klienta jsou oddělené od jeho běžného účtu,” upozorňuje Patrik Madle.

Tři čtvrtiny klientů ČSOB splácejí své kreditní karty v bezúročném období. A pokud používají službu automatického inkasa, konec bezúročného období nemohou propásnout. Pokud by se však i tak stalo, že klient na konec bezúročného období zapomene, ČSOB nabízí nižší úrok než většina bank na trhu. Díky atraktivní úrokové sazbě pak držitel kreditní karty při měsíčním zpoždění zaplatí většinou jen necelou stokorunu navíc. Průměrný limit, který si klienti ke kreditní kartě sjednávají, je zhruba 35 tisíc korun a v praxi ho pak využívají přibližně z jedné třetiny.

Při nákupech na internetu s kreditními kartami ČSOB navíc mohou lidé automaticky a zdarma využívat i půlroční pojištění ochrany nákupu elektroniky a domácích spotřebičů proti poškození, zničení nebo odcizení a spolehnout se na o rok delší pojištění prodloužené záruky k zakoupenému zboží. Pokud si klient toto pojištění prodloužené záruky sjednává s kupovaným zbožím v kamenném obchodě nebo na internetu, jeho obvyklá cena je o desetinu vyšší.

Používat kreditní kartu se vyplatí i v zahraničí, a to včetně výběru hotovosti z bankomatů, pokud si necháte zaúčtovat transakci v místní měně. Naproti tomu je třeba se důsledně vyhýbat službě Dynamic Currency Conversion (DCC), která spočívá v okamžitém převodu účtované částky na měnu, ve které je veden klientův účet, což je značně nevýhodné.

O novou kreditní kartu s odměnou 1 000 korun mohou lidé žádat od 15. května do 31. srpna 2021. Odměna jim bude připsána automaticky na účet kreditní karty, pokud budou zároveň mít mobilní bankovnictví v aplikacích Smartbanking nebo ČSOB Smart. Dvě procenta z částky nákupu zaplacené kreditní kartou budou klientům půl roku připisována do věrnostního programu Svět odměn. Klienti tak mohou získat až 1000 bodů měsíčně, které mohou použít na splátku karty (1bod = 1Kč) nebo vyměnit za skvělé́ odměny. Po uplynutí půl roku budou klienti získávat do věrnostního programu půl procenta z hodnoty nákupu. Pokud si klient v době letní akce sjedná automatické inkaso plné splátky kreditní karty, získá tuto službu ke své kreditce nastálo zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.