CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

07. 03. 2012

0 komentářů

Subjekty:

KPMG opět zabodovala v žebříčku nejatraktivnějších zaměstnavatelů světa – skončila druhá

 


 

Přibližně 160 tisíc hlasů studentů rozhodlo, jak nakonec vypadá žebříček padesáti nejatraktivnějších zaměstnavatelů z celého světa za rok 2011. Stejně jako v předchozím hlasování obsadila celosvětová síť poradenských společností KPMG druhou příčku. Zastoupení největších poradenských firem světa (tzv. Velké čtyřky) v čele s KPMG v první pětce žebříčku svědčí o jejich silné globální pozici a popularitě mezi studenty. Díky jejich přízni předstihly například Microsoft, Procter and Gamble nebo J. P. Morgan. Do první globální desítky se vůbec poprvé také vešla společnost Apple.

„Druhé místo v tak silné konkurenci považujeme za obrovský úspěch,“ říká Jan Žůrek, řídící partner společnosti KPMG Česká republika. „Stojí za ním tvrdá práce našich personalistů a manažerů jednotlivých týmů. Konkrétně v České republice oceňují naši mladí kolegové z řad čerstvých absolventů vstřícnou firemní kulturu, kontinuální vzdělávání a množství zaměstnaneckých výhod. Pozitivně hodnotí i to, že podporujeme neziskový sektor formou vybraných vzdělávacích, ekologických a sociálních projektů,“ doplňuje Jan Žůrek.

Loni si celosvětová síť poradenských společností KPMG dala za cíl zaměstnat okolo 75 000 absolventů vysokých škol, což je o 25 procent více než v minulých letech. „V České republice jsme loni přijali 80 absolventů a i letos plánujeme navýšit jejich počet o přibližně stejné číslo,“ konstatuje Jan Žůrek, který chápe toto ocenění také jako velký závazek.

Průzkumu poradenské společnosti Universum se zúčastnilo na 160 000 studentů univerzit ekonomického a inženýrského zaměření z 12 vedoucích světových ekonomik (USA, Číny, Německa, Francie, Velké Británie, Itálie, Japonska, Brazílie, Španělska, Kanady, Ruska a Indie). Respondenti odpovídali na otázku, kdo je podle nich ideálním zaměstnavatelem.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kdy se musí živnostníci testovat a jak se testy dokládají?

Foto: Pixabay.com Už od začátku dubna mají povinnost se testovat zaměstnanci i menších firem a živnostníci. Platí to pro ty podnikatele, kteří se setkávají se třetí osobou, to znamená i třeba s pracovníky pošty, klienty, zákazníky, dodavateli atd. Testovat se nemusejí naopak pracovníci […]

Text: František Veselý

30. 04. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.