Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Koruna znovu pod výprodejním tlakem

Koruna se dnes znovu ocitla pod výprodejním tlakem. Kromě nervozity ohledně vyhrocení na poli obchodních válek, dnes proti měnám rozvíjejících se trhů zavážila i situace v Turecku. Tamní volby dopadly z pohledu investorů nepříznivě, a tak došlo k dalšímu výprodeji měn i v regionu střední Evropy.

Kurz koruny se v průběhu dne vyšplhal až na 25,95 CZK/EUR, poté mírně zkorigoval na 25,89 CZK/EUR, což je přibližně o 0,3 % nad ranní otevírací hodnotou. Podobně oslabil i maďarský forint na 325,7 HUF/EUR a polský zlotý na 4,338 PLN/EUR. Koruně tak dnes nepomohla ani zlepšující se důvěra v ekonomiku, když se zlepšil zejména sentiment v podnikatelském sektoru.

Červnová důvěra v německou ekonomiku měřená institutem Ifo ve své složce očekávání nepatrně vzrostla, zatímco hodnocení současné situace se zhoršilo. Celkově si Ifo index mírně pohoršil, ale pro trhy to byla víceméně neutrální zpráva. Euro se až v odpoledních hodinách vydalo k silnějším hodnotám. Proti dolaru přidalo přibližně 0,3 % a do závěru evropské obchodní seance vstupuje blízko hladiny 1,168 USD/EUR.

VIKTOR ZEISEL
Head Economist
Investment Banking

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.