Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Koruna se opatrně sune na silnější úrovně

Investice 17.10.2017 | 22:35 0 Komentářů

Kurz koruny dnes otestoval další nejsilnější hodnotu od konce kurzového závazku (25,73 CZK/EUR). Poté se však vrátil zpět na úroveň 25,77 CZK/EUR. I tak ale ve srovnání s předchozím dnem skončil o 0,1 % lépe. Kurz koruny se tak již pomalu začíná připravovat na zasedání centrální banky, které proběhne 2. listopadu. Na něm ČNB podle našeho názoru zvýší sazby o 25 bb a dodá tak koruně impulz pro další posilování.

Dobře se dnes vedlo i ostatním regionálním měnám. Polský zlotý posílil o 0,2 % na 4,225 PLN/EUR, maďarský forint pak o 0,1 % na 307,5 HUF/EUR.

Z Polska dorazí další várka příznivých dat

Růst polské průmyslové produkce zřejmě zpomalí ze srpnových 8,8 % y/y na 5,4 % y/y v září. I tak se ale bude jednat o velmi slušný výsledek. Zářijový indikátor bude totiž nepříznivě zatížen vysokou srovnávací základnou a nižším počtem pracovních dní. Excelentní výsledek by měla vykázat polská stavební výroba (+22,4 % y/y). Ta těží z oživené investiční aktivity a vyššího čerpání prostředků z fondů EU. Zveřejněny budou i maloobchodní tržby. Ty podle ekonomů SG v září stouply o 7,6 % y/y. Vzhledem k tomu, že v Q4 17 začne vyprchávat efekt programu na podporu rodin s dětmi 500+, růst maloobchodních prodejů v následujících měsících zřejmě zpomalí.

JANA STECKEROVÁ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.