Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Koruna oslabuje, na vině může být začínající dividendová sezóna

Investice 27.02.2018 | 16:38 0 Komentářů

Kurz koruny vůči euru dnes ztratil 0,2 %, když oslabil až k úrovním 25,41 CZK/EUR. Za oslabováním může stát začínající dividendová sezóna, která může korunu držet na slabších úrovních i nadále. Během úterního obchodování však oslabovaly i ostatní regionální měny. Polský zlotý i maďarský forint odepsaly shodně 0,1 % (na 4,17 PLN/EUR a 313,9 HUF/EUR).

Ropa postrčila ceny českých průmyslových výrobců nahoru

České ceny průmyslových výrobců podle našeho odhadu v lednu meziměsíčně vzrostly o 0,2 %. Směrem nahoru je postrčily především ceny ropy, které v lednu vyšplhaly až na 70 dolarů za barel. V meziročním vyjádření inflace cen výrobců zpomalila na 0,2 % z prosincových 0,7 %.

Růst HDP v Polsku v závěrečném čtvrtletí loňského roku bude pravděpodobně potvrzen na úrovni 5,1 % y/y. Růst byl podle nás tažen především domácí poptávkou. Investice by měly vykázat dokonce dvouciferné tempo růstu. Příspěvek čistých exportů může být naopak mírně negativní. Vzhledem k silné spotřebě domácností a výrazné investiční aktivitě očekáváme výrazný propad ve stavu zásob.

JANA STECKEROVÁ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.