Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Koruna nejslabší od začátku roku

Investice 30.04.2018 | 16:33 0 Komentářů

Dnes žádná důležitá data v regionu zveřejněná nebyla a tak se regionální měny nechaly ukolébat děním na světovém trhu.  Euro během celého dne oslabovalo k 1,208 USD/EUR. Důvodem byla jak očekávání dobrých dat ze zámoří, tak i nižšího ekonomického růstu v eurozóně, jehož statistika bude zveřejněna ve středu.

Euru nepomohla ani jednání o vládě v Itálii, po kterém Hnutí pěti hvězd požaduje nové volby již toto léto.  Dolar získal téměř půl procenta i vzhledem k uklidňující se geopolitické situaci. Je ale velmi nepravděpodobné, že mu tato dynamika vydrží dlouho. Oslabovaly také regionální měny, česká koruna i polský zlotý ztratily každý téměř půl procenta oproti euru, maďarský forint téměř 0,25 %. Kurz české měny se vyšplhal až na 25,60 CZK/EUR a byl tak vůbec nejslabší od začátku roku.

Zítra nás čeká první májový den, který je zároveň pracovním volnem. Regionální trhy tak zůstávají zavřené. Ve středu nás ale čekají statistiky předstihových indikátorů z průmyslu. Český PMI index za duben poklesne už potřetí v řadě, kurz koruny však výrazně neovlivní. Ten si počká až na čtvrteční zasedání ČNB, kdy bude zveřejněná i nová prognóza.

MONIKA JUNICKE, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.