Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Koruna drží zisky z minulého týdne

Investice 12.06.2017 | 16:20 0 Komentářů
Květnový inflační vzestup (z dubnových 2,0 % y/y na 2,4 % y/y) umožnil koruně přispět ke zpřísnění měnových podmínek posílením pod 26,20 CZK/EUR. S novým pracovním týdnem koruna své zisky nezkorigovala a své silné úrovně dnes udržela.

Kurz se za klidné seance držel v pásmu necelých pěti haléřů, když osciloval kolem hladiny 26,20 CZK/EUR. Bez výraznější kurzové volatility byly i okolní regionální měny. Ve výsledku ale forint lehce posílil, naopak zlotý nepatrně ztratil. Potvrzení finální polské květnové inflace na předběžných odhadech impulsem pro trhy nebylo.
Dubnový běžný účet se propadl do pasiva
Zítřek přinese z domova statistiku dubnové platební bilance. Obáváme se, že bude poprvé od července vykázán deficit.To naznačil již zveřejněný mnohem nižší než očekávaný přebytek zahraničního obchodu se zbožím. Bilanci prvotních důchodů zřejmě poznamená počátek dividendové sezóny. Situaci nezachrání ani přílivu EU fondů; jejich čerpání zůstává daleko za očekáváními. Těžko ale předpokládat, že by publikace čísel dubnové platební bilance způsobilo významnější negativní reakci české měny.
Klidný úvod týdne na eurodolarovém trhu
Kurz společné evropské měny se na úvod týdne držel klidný těsně nad hladinou 1,12 USD/EUR. Za nízkou kurzovou volatilitou stál na jedné straně nezajímavý ekonomický kalendář, na straně druhé se hráči na trhu nechtěli pouštět před blížící se jednáním FOMC do žádných větších akcí.
Jan Vejmělek, Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.