Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Koruna dnes vítězem regionálního klání

Investice 04.12.2018 | 16:41 0 Komentářů
Růst mezd v české ekonomice zůstává robustní. Data za Q3 18 překvapila vyšší dynamikou, nominální meziroční růst činil 8,5 % y/y a zpomalil tak pouze o desetinu procentního bodu ve srovnání s meziročním růstem zaznamenaným v Q2 18.

Podrobnější komentář ke mzdovému vývoji v české republice najdete zde http://bit.ly/2QE3ieU. I když česká ekonomika v dynamice růstu HDP za svými regionálními protějšky zaostává, v dynamice mezd s nimi krok drží. Jedná se tak o proinflační faktor, který trh ocenil zhodnocením koruny. Ta dnes odpoledne několikrát otestovala hladinu 25,90 CZK/EUR. Nakonec se ale pod tuto úroveň nedostala.  Naopak okolní mněny z regionu dnes měly spíše tendenci oslabovat.
Že má koruna fundamentálně prostor pro své posilování, odhalují naše modely rovnovážného měnového kurzu. Návratu koruny k rovnovážným úrovním ale brání vysoké devizové rezervy ČNB, které byly nakumulovány během režimu kurzového závazku. Více o dané problematice naleznete ve speciálním reportu zde: http://bit.ly/2RtHZtv.
JAN VEJMĚLEK, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.