Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Koruna dnes stagnuje, inflační statistika ji pomůže k pohybu až zítra

Investice 09.04.2019 | 16:45 0 Komentářů

Euro se dnes vůči dolaru dostalo na nejsilnější hodnotu za tři týdny poté, co se britská premiérka T.Mayová setkala s německou kancléřkou A. Merkelovou a francouzským prezidentem E. Macronem ohledně dalšího jednání okolo brexitu. Podle neoficiálních zdrojů je nejpravděpodobnější varianta prodloužení termínu odchodu Velké Británie z EU až o několik měsíců.

Česká koruna se až na malé fluktuace drží okolo 25,63 CZK/EUR. Zítra ji může rozpohybovat statistika tuzemských spotřebitelských cen. Předpokládáme, že ceny v březnu meziměsíčně stagnovaly, jejich meziroční růst se ale blíží ke svému vrcholu. Více si můžete přečíst v našem reportu Měsíční předpovědi zde: http://bit.ly/2VqtTuL.

Na rozdíl od koruny se dnes dařilo zlotému, který je na úrovni 4,258 PLN/EUR nejsilnější za tři týdny. Naopak forint měl dnes tendenci spíše oslabovat. To je vzhledem k dnešní statistice maďarské spotřebitelské inflace překvapivé. Ta totiž v březnu zrychlila na 3,7 % y/y, dvě desetiny nad očekávání trhu a sedm desetin nad cíl MNB. Forint ale ztratil 0,1 %, když se posunul na 321,50 HUF/EUR.

MONIKA JUNICKE, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.