Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Kooperativa na českém trhu úspěšně působí již 25 let

Zítra, 28. května 2016, oslaví pojišťovna Kooperativa 25 let svého působení na českém trhu. Přesně před 25 lety totiž obdržela licenci k podnikání v pojišťovnictví a stala se první soukromou pojišťovnou v tehdejším Československu. Za 25 let se postupně vypracovala mezi největší české pojišťovny a stala se jedničkou v pojištění motorových vozidel a pojištění podnikatelů.

„Za čtvrtstoletím Kooperativy můžeme vidět leccos – stovky miliard pojistného, miliony uzavřených smluv, miliony vyřešených škod, desítky milionů telefonátů, e-mailů, naježděných kilometrů, ale především neuvěřitelné množství práce, kterou při budování této firmy odvedla spousta skvělých, ochotných a schopných lidí,“ rekapituluje uplynulá léta Martin Diviš, generální ředitel a předseda představenstva pojišťovny Kooperativa.

V roce 1991 měla Kooperativa cca 50 zaměstnanců a zaměřovala se zejména na pojištění pro podnikatelské subjekty. Přijaté pojistné v roce 1991 dosáhlo výše 90 milionů . Dnes Kooperativa nabízí ucelenou šíři pojistných produktů jak pro podnikatele, tak pro soukromé osoby, a předepsané pojistné v roce 2015 bylo 31,5 miliardy Kč. Zajímavostí také je, že v průběhu 25leté existence Kooperativou prošlo přes 24 tisíc zaměstnanců. Významným bodem v rozvoji Kooperativy byla demonopolizace povinného ručení v roce 2000. Kooperativa zaujala přes 1 milion motoristů, kterým pojistila jejich vozidla. V roce 2003 převzala Kooperativa neživotní kmen Pojišťovny České spořitelny a v roce 2005 koupila Českou podnikatelskou pojišťovnu. Zároveň v témže roce nabídla motoristům v povinném ručení unikátní novinku – živelní pojištění zdarma.

A na klienty nezapomněla Kooperativa ani v roce svých oslav. Připravila benefity, které se většinou nesou v duchu čísla 25. V životním pojištění navýšila pojistné plnění o 25 % například u vážných onemocnění dospělých i dětí nebo u závažných úrazů. Maximální částka je 250 tisíc Kč a vztahuje se na každou pojistnou událost. Tyto benefity automaticky získají klienti v rámci nově uzavřené smlouvy životního pojištění od začátku dubna 2016. Zároveň si je mohou sjednat i naši klienti v rámci stávající smlouvy. Navýšené pojistné plnění se vztahuje na všechny pojistné události všech pojištěných v následujících 5 letech. 

povinného ručení získají klienti k nové smlouvě zdarma úrazové pojištění řidiče pro případ smrti následkem úrazu ve výši 25 tisíc Kč a pro případ trvalých následků úrazu ve výši 250 tisíc Kč, po celou dobu trvání pojištění. Kooperativa odměňuje také své věrné klienty. Ti, kteří mají její povinné ručení dva a více let, od letošního roku automaticky získají limity pojistného plnění zvýšené o 10 milionů korun. V případě, že mají sjednaný základní limit 35/35 milionů Kč, bude za ně Kooperativa hradit škody až do 45 milionů. Podobně to bude i u dalších variant povinného ručení.

V pojištění majetku Kooperativa navyšuje vybrané limity plnění v pojištění nemovitosti i pojištění domácnosti o 25 tisíc Kč u nových smluv, sjednaných od počátku dubna 2016.   

Podstatou pojišťoven je ale zejména krytí škod, které jejím klientům vzniknou. Za svou existenci Kooperativa vyřídila přes 7,5 milionu pojistných událostí a vyřešila tak problémy několika milionů klientů. „Klienti se na nás mohou v každé situaci 100procentně spolehnout, nikdy se nebudeme snažit na ně nějak „vyzrát“, říkat jim polopravdy, „mlžit“, podrážet ceny, zamlčovat fakta. I to je pro mě Kooperativa,“ říká s hrdostí Martin Diviš.

Jeho slova potvrzuje i ocenění v soutěžích Pojišťovna roku nebo Zlatá koruna, nejvýznamnějších anketách, které v ČR hodnotí finanční a pojistný sektor. Za svou historii například Kooperativa získala 50 titulů v anketě Pojišťovna roku AČPM nebo 23 Zlatých korun.    

Pojištěno je dnes u Kooperativy přes dva miliony klientů, pro které Kooperativa spravuje téměř 4 miliony pojistných smluv. Kooperativa je klientům k dispozici po celé ČR ve více než 350 obchodních místech a na infolince 841 150 150 nebo webu www.koop.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.