Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Konference RENOMIA EUROPEAN PARTNERS prokázala silné partnerství mezi 28 zeměmi regionu CEE & CIS

RENOMIA EUROPEAN PARTNERS (REP), partnerství mezi vedoucími nezávislými makléři ze zemí střední a východní Evropy a Sdružení nezávislých států fungujícími v 28 zemích, zorganizovalo ve dnech 27. a 28. března odbornou konferenci v Praze. Více než 100 účastníků ze 30 zemí světa zhlédlo prezentace od významných mezinárodních expertů na pojišťovnictví, českých osobností a členů REP.

Během prvního dne konference RENOMIA prezentovala výhody členství v partnerské síti RENOMIA EUROPEAN PARTNERS. Toto unikátní partnerství pojišťovacích makléřů spravovalo v loňském roce pojistné za více než 20 miliard Kč.

RENOMIA EUROPEAN PARTNERS je důvěryhodným partnerem pro korporátní klienty, kteří mají své provozy v regionu CEE & CIS. Během konference jsme prokázali jak naší mezinárodní sílu, tak schopnosti v poradenství v oblasti pojištění pro nadnárodní společnosti,“ říká Pavel Nepala, Managing Partner REGNOMIA GROUP a autor myšlenky vytvoření partnerství nezávislých brokerů ve 28 zemí pod značkou RENOMIA EUROPEAN PARTNERS.

Na konferenci vystoupili zástupci největších globálních pojišťoven a experti na pojišťovnictví. Malakut, Mentor a AGD, členové REP, prezentovali své zkušenosti s dynamickým hráčem na poli mezinárodního pojišťovacího makléřství.

Nejdůležitější private equity transakce v regionu CEE se pohybují mezi 10 až 100 miliony EUR a jsou prováděny regionálními investičními specialisty, kteří často mají na starost několik zemí. Z této pozice v regionu sledujeme vzrůstající trend ohledně pojištění prohlášení a záruk prodávajícího. Pro nás byl poradenský přístup RENOMIA klíčovým prvkem pro to, abychom se stali klientem,” řekl během své prezentace Brian Wardrop, Managing Partner společnosti ARX Equity Partners.

Odpolední program konference obsahoval panelovou diskusi největších mezinárodních pojišťovacích expertů o jejich zkušenostech a očekávání v regionu. První den konference skončil workshopem na zlepšení klientského servisu a obchodního potenciálu v regionu CEE.

Druhý den konference začal prezentacemi IFC (International Financial Corporation), CIAB (The Council of Insurance Agents & Brokers), a EBRD (European Bank for Reconstruction and Development).

Kromě pojišťovacích témat se během akce probraly také trendy v oblasti ekonomiky a digitalizace v regionu CEE. Ekonom Aleš Michl a expert na inovace a digitalizaci Filip Dřímalka hovořili o trendech v oblastech, ve kterých působí.

Během posledních deseti let HDP střední Evropy a Baltských států rostlo o 62, respektive 78 %. Podobný trend je vidět i v oblasti spravovaného pojistného – ve střední Evropě šlo o nárůst 53 % a v Pobaltí 77 %. Státy střední a východní Evropy tak během posledního desetiletí rostly přibližně dvakrát rychleji než státy v západní Evropě,” uvedl na konferenci ekonom Aleš Michl.

Tisková zpráva: Renomia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.