Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Konference Finanční gramotnost v praxi poradí, jak se vyhnout dluhové spirále

Druhý ročník konference o finanční gramotnosti se koná dnes v Konferenčním centru City na Pankráci v Praze. Cílem je pomoci široké veřejnosti zorientovat se v nepřehledných nabídkách finančních produktů a upozornit na nástrahy ve smlouvách neseriózních poskytovatelů půjček a úvěrů. V neposlední řadě se na konferenci představí také výsledky průzkumu finanční gramotnosti obyvatel a projekt finančního vzdělávání ve školách. Konferenci organizuje server o osobních financích Měšec.cz za generálního partnerství České spořitelny.

  • Druhý ročník konference o nakládání s penězi je určen pro laickou i odbornou veřejnost 
  • Přednášky upozorní především na nebezpečí nevýhodných půjček a jejich důsledků
  • Představí se výsledky průzkumu finanční gramotnosti a projekt finančního vzdělávání na školách

„Dlouhodobě pracujeme na tom, aby se lidé dobře orientovali ve světě financí a díky tomu dokázali lépe nakládat se svými penězi v každodenním životě. Konference Finanční gramotnost je v tomto ohledu vysoce prospěšná, protože se věnuje nejen obecným principům nakládaní s penězi, ale prostřednictvím odborníků přináší i konkrétní příklady z praxe,“ řekla Klára Gajdušková, ředitelka úseku firemní komunikace České spořitelny.

„Letošní konference opět dává příležitost běžným občanům setkat se na jednom místě s předními odborníky na finance. Prostřednictvím finančního serveru Měšec.cz a s podporou našich partnerů lidé dostanou odpovědi na aktuální otázky např. o problematice úvěrů, vymáhání pohledávek nebo jak poznat nevýhodné spotřebitelské smlouvy,“ dodal Dalibor Z. Chvátal, šéfredaktor serveru Měšec.cz.

Jedním ze stěžejních témat konference je problematika osobního zadlužování obyvatel. Přednášky odborníků upozorní, jak se vyhnout dluhové spirále a osobnímu bankrotu, dále jak rozpoznat seriózního věřitele či jaké jsou nejčastější chyby a nástrahy ve spotřebitelských smlouvách. Nechybí ani konkrétní svědectví předluženého občana. Druhý blok konference se skládá jednak z panelové diskuze na téma „Dluhy a jejich následky“, jednak z přednášek o evropské finanční krizi či o morálně-etickém pohledu na finanční gramotnost.

Na konferenci vystoupí odborníci z finančních institucí, občanských poraden nebo exekutorského úřadu. Kromě generálního partnerství České spořitelny podporuje konferenci také Afog o.s., TEST o.s., Poradna při finanční tísni, o.p.s., TERRA Klub o.p.s, a Tuesday Business Network. Konference je určena široké laické i odborné veřejnosti. Bližší informace o konferenci na http://www.tuesday.cz/akce/financni-gramotnost-12/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.