Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Konference ČAP: Pojišťovny jako lídr, nebo follower změn?

Čelní představitelé pojišťoven dnes diskutovali spolu s partnery a vizionáři z ostatních oblastí ekonomiky o budoucnosti tohoto segmentu na odborné konferenci pojistného trhu, kterou uspořádala Česká asociace pojišťoven. Záštitu nad setkáním, jehož se zúčastnilo téměř 300 účastníků, převzal guvernér České národní banky Jiří Rusnok.

„Pojišťovnictví stojí na prahu transformace – digitalizace je ve všech odvětvích hnacím motorem změn kolem nás a pojišťovny musí být v mnoha ohledech jejich lídrem. Toto období je velmi dynamické a pojišťovny se musí mnohem více otevřít dialogu s dalšími subjekty. Ve světě dneška noví zákazníci zcela upřednostňují zákaznickou zkušenost před detaily podmínek a před cenou. Rozhodují se ano/ne, a to velmi rychle. Nevracejí se tam, kde jednou neuspěli. Tato změna bude mít zásadní dopad na způsob distribuce a vztah se zákazníkem. Kolem asociace budujeme centrum expertizy, které má přinášet nejen odbornost, ale i inspiraci a pohled do budoucna,“ zahájil konferenci Jan Matoušek, výkonný ředitel ČAP.

Na konferenci vystoupili i zahraniční hosté. Jedním z nich byla Rose Goslinga, zakladatelka poradenské firmy Pula Advisors, která se podělila o to, jak mobilní technologie ve spojitosti s pojištěním zajišťují přežití africkým rodinám. Konferenci tvořily panelové diskuze. V té první diskutovali zúčastnění hosté pod vedením Vladimíra Bezděka, předsedy představenstva ČSOB Pojišťovny, na téma Jak ovlivní jiné obory pojišťovnictví. Ve druhém bloku se řečníci dotkli otázky, zda dokážou pojišťovny využít příležitostí, které jim přinášejí technologie. Předposlední panelová diskuze se týkala očekávání spotřebitelů v digitálním a analogovém světě. Závěrečnou diskuzi pak shrnuli v posledním panelu Martin Diviš, prezident ČAP a generální ředitel Kooperativa pojišťovny, Jakub Strnad, generální ředitel Allianz pojišťovny, a Marek Jankovič, generální ředitel České pojišťovny. „Moc bych si přál, aby se pojišťovnictví vrátilo ke kořenům, tedy k tomu, kdy jeho principem bylo poskytování jistoty,“ uvedl ve svém závěrečném proslovu Martin Diviš, prezident ČAP.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.