CZK/€ 24.315 -0,14%

CZK/$ 23.120 +0,53%

CZK/£ 28.218 -0,23%

CZK/CHF 24.624 +0,05%

25. 11. 2015

0 komentářů

Kondiční jízdy v autoškole absolvoval každý čtvrtý tuzemský řidič. Jsou muži skutečně lepšími řidiči?

 


 

Hlavním důvodem, proč si Češi zaplatí hodiny kondičních jízd, je zejména nejistota při řízení vozu. V našem průzkumu ji uvedlo jako hlavní důvod 26 % respondentů, “ říká Lukáš Cankař, vedoucí úseku Marketing a Brand management ve společnosti Volkswagen FinancialServices. „Nejčastěji tak přitom odpověděli řidiči starší 54 let (36 %), následovaní nejmladší skupinou řidičů do 26 let (33 %). 24 % respondentů bylo nuceno opět usednout za volant sinstruktorem autoškoly kvůli služebnímu vozu, který musí při výkonu svého zaměstnání nově používat, aby si tak osvěžili nejen své teoretické znalosti, ale zejména praktické řidičské dovednosti,“ doplňuje Lukáš Cankař. Téměř každý desátý absolvent kurzu kondičních jízd také připustil, že jej zpět do autoškoly přivedlo počasí charakteristické zejména pro zimní období, kdy se auto chová na vozovce jinak než v průběhu teplých měsíců.

Každoročně 1. listopadu nejenže vstupuje v platnost povinnost mít na motorovém vozidle kategorie M nebo N zimní pneumatiky, ale zároveň si musíme zvykat napočasí, které nezřídka jízdu vozem ztěžuje. Ať se již jedná o vydatnější a častější dešťové přeháňky, sníh či ledovku na silnici, mnoho řidičů může mít v zimních měsících problém svůj vůz bezpečně či vůbec používat. Právě proto jsou v nabídce autoškol kurzy kondičních jízd, které by měly řidiče na jízdu nejen v nepříznivém počasí lépe připravit.

Mezi hlavní důvody pro absolvování kondičních jízd patří podle Václava Neumanna z autoškoly Praha-Smíchov většinou dlouhé pauzy v řízení. Zájem je tedy téměř výhradně o praktickou část. K rozdílům v řízení žen a mužů dodává, že ženy jsou zpravidla klidnější a zodpovědnější, naopak muži se rychleji učí, ale jsou mnohem více agresivní a tím pádem jsou častějšími aktéry dopravní nehody.

Sebevědomí jsme spíše na českých silnicích

Téměř polovina respondentů (47 %) uvedla, že ženy řídí bezpečněji než muži a méně často způsobují dopravní nehody. Z průzkumu naopak vyšlo najevo, že více než každý desátý absolvent mužského pohlaví nemá pocit, že by se jeho řidičské dovednosti po absolvování kurzu kondičních jízd zlepšily. U žen to byla „pouze“ každá třináctá.

REKLAMA

Průzkum se také řidičů tázal, zda se cítí sebevědoměji při řízení na českých silnicích, anebo v zahraničí. 63 % řidičů preferuje pro pocit jistoty za volantem tuzemské silnice, 5 % však uvádí, že sebevědomí jim vzrůstá při řízení v zahraničí. Důvodem pro 44 % respondentů jsou tamní kvalitnější silnice a pro 40 % zase obezřetnější řidiči oproti českým.

Problémům na cestách pomáhá předcházet vhodné pojištění

Nejen v zimním období, ale v průběhu celého roku jsou na silnicích klíčové řidičské dovednosti jednotlivých účastníků provozu. Ty lze trénovat vjiž zmíněných kurzech kondičních jízd. Samozřejmostí každého řidiče by však mělo být také sjednané povinné a havarijní pojištění. „V rámci značkového financování Volkswagen FinancialServicesmohou klienti využít časově omezených akčních nabídek, jejichž součástí je mimo jiné právě zvýhodněné pojištění vozidla,“ doplňuje Lukáš Cankařa uzavírá: „Nad rámec tohoto základního pojištění však mají řidiči na výběr i mnoho doplňkových, která nabízí nadstandardní formy krytí v různých situacích.
Zdroj : Tisková zpráva Volkswagen Financial Services

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *