Neděle 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

KOMERČNÍ BANKA VÝRAZNĚ ROZŠIŘUJE FUNKCE MOBILNÍHO BANKOVNICTVÍ, NAPŘÍKLAD O PUSH NOTIFIKACE

  • Push notifikace nebo načtení QR kódu ze souboru, to jsou jen dvě významné novinky z řady nových funkcí v mobilním bankovnictví Komerční banky (KB);

  • Rozšíření funkcionalit Mobilní banky a Mobilní banky Business se vztahuje na mobilní telefony a tablety s operačními systémy Android, iOS i Windows;

  • Komerční banka aktivně chrání své klienty při používání aplikací pro mobilní bankovnictví.

Push notifikace, tedy krátké oznámení o transakcích na klientském účtu, nebo načtení QR kódu nejenom prostřednictvím fotoaparátu mobilního telefonu, ale rovněž přímo ze souboru, jsou nejvýznamnější novinky v mobilním bankovnictví Komerční banky. Novinky jsou dostupné jak pro mobilní telefony s operačním systémem Android, tak i pro iOS a Windows, a to pro občany (Mobilní banka) i podnikatele (Mobilní banka Business).

Novinky, které jsou nyní součástí mobilního bankovnictví Komerční banky, jsme konzultovali a ověřovali přímo s našimi klienty. Při jejich přípravě jsme měli stále na zřeteli, aby byly klientsky přehledné a jednoduché, usnadňovaly ovládání účtů a dalších služeb a produktů skupiny KB a respektovaly zvyklosti při ovládání telefonu, které jsou charakteristické pro jednotlivé operační systémy,“ uvedl Mojmír Prokop, zástupce ředitele marketingu a komunikace Komerční banky.

Stručné push notifikace, které se zobrazují na ploše mobilního telefonu a které primárně slouží ke kontrole odchozích a příchozích plateb, obsahují link na detaily transakce a rovněž citlivé informace, například konkrétní částku transakce nebo u platby kartou místo platby.

KB byla první bankou, která zavedla QR platbu a podporuje i QR platbu pro založení trvalého příkazu i povolení inkasa. Jako první umožnila uživatelům generovat vlastní QR platbu. Mobilní aplikace nyní umí načíst QR kód přímo ze souborů, což dále zjednodušuje zadávání plateb. Aktuálně představují platby zadávané přes QR kód přibližně šest procent.

Nově je v aplikacích mobilního bankovnictví KB k dispozici řazení trvalých příkazů podle nejbližší platby, jednoduché vytvoření jednorázové platby z neprovedeného trvalého příkazu (např. nedostatek peněz na účtu v době úhrady trvalé platby), prodej debetních karet (platformy iOS a Android), seznam nejpoužívanějších zemí u SEPA plateb. Platby mezi účty v KB jsou zaúčtovány do 15ti sekund.

Komerční banka je první bankou v České republice, která na konci minulého roku přistoupila k aktivní ochraně svých klientů při používání aplikací pro mobilní bankovnictví. Bezpečnostní ochrana IBM Trusteer Mobile se stala standardní součástí aplikace určené jak pro smartphony, tak pro tablety. Bezpečnostní řešení IBM Trusteer Mobile je dalším aktivním krokem Komerční banky pro zajištění bezpečí klientů při elektronické komunikaci
s bankou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.