Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Komerční banka obsadila první místo ve studii navigátor bezpečného úvěru

Žebříček letošního ročníku studie Navigátor bezpečného úvěru ovládla Komerční banka. Hodnocení, které každoročně zpracovává tým odborníků v čele s profesorem Michaelem Mejstříkem z Univerzity Karlovy, udělilo úvěrovým podmínkám Komerční banky 9,55 bodů z 10 možných.

V rámci tradiční studie Navigátor bezpečného úvěru 2014 hodnotili odborníci celkem 64 poskytovatelů spotřebitelských úvěrů na českém trhu. Celkem bylo hodnoceno 105 spotřebitelských úvěrů: z toho 54 úvěrů na 30 tis. Kč a 51 úvěrů na 100 tis. Kč.

Celkové hodnocení je složeno ze tří dílčích kritérií: rating potenciálního věřitele (váha 40 %), ex-ante parametry úvěru (váha 30 %) a ex-post parametry úvěru (váha 30 %). Výsledná hodnota je váženým průměrem všech kritérií, přičemž hodnocená finanční instituce může získat od 0 do 10 bodů. Platí, že čím vyšší je hodnota Navigátoru, tím vyšší je rating věřitele a tím je věřitel spolehlivější. 

Komerční banka se dlouhodobě snaží rozvíjet partnerské vztahy se svými klienty. Transparentní poplatková politika, omezování administrativní náročnosti bankovních služeb, ale i transparentní a férové podmínky všech produktů jsou pro naplnění naší vize nezbytným předpokladem,“ uvedl Patrice Begue, výkonný ředitel pro Marketing a Komunikaci KB.

V tomto ročníku se definitivně potvrdilo, že cena přestala být nejdůležitějším parametrem, protože se u bezpečných poskytovatelů pohybuje ve velmi úzkém rozmezí. Pro rozdělení a odlišení jednotlivých společností je tak potřeba hledat mnohem přísnější kritéria. Ta mohou na spotřebitele působit jako detaily. Přesto hrají významnou roli v případě potíží se splácením nebo při nestandardních situacích. Právě tady se ukazuje obrovský rozestup mezi společnostmi,“ uvozuje výsledky letošní Studie zakladatel projektu Navigátor bezpečného úvěru Michael Mejstřík, profesor Univerzity Karlovy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.