Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

KOMERČNÍ BANKA LETOS „VYTĚŽILA“ 70 GRAMŮ ZLATA A PŮL KILOGRAMU STŘÍBRA

Komerční banka (KB) nezměnila oblast svého podnikání, ale aktivně se zapojila do charitativního a ekologického projektu „Nehoď mobil vedle, podpoř žáky z Jedle“. Prostřednictvím sbírky 1800 kusů vysloužilých mobilních telefonů (které mimo jiné obsahují více než 70 gramů zlata a téměř půl kilogramu stříbra) přispěla KB částkou 18 tisíc Kč na vybavení místnosti fyzioterapie pro Jedličkův ústav a školy.

„Drahé kovy nejsou v tomto případě podstatné. To zásadní je pomoc handicapovaným dětem a životnímu prostředí prostřednictvím recyklace. Osobně jsem například nevěděl/a, že kadmium z baterie jednoho telefonu může znečistit 600 tisíc litrů vody a při výrobě jednoho mobilu vznikne více než tuna odpadního materiálu,“ uvedla Kateřina Šušáková, ředitelka komunikace Komerční banky.

„V České republice se ročně prodá několik milionů nových mobilních telefonů. Jedná se o nejprodávanější elektrozařízení. Množství využitelných materiálů v mobilním telefonu je 90 %. Recyklací 100 kusů mobilních telefonů dosáhneme úspory 967 km ujetých v osobním automobilu, 2990 litrů pitné vody nebo 159 kg ekvivalentu oxidu uhličitého. V USA se vyplatí těžit zlatonosnou horninu o koncentraci zlata 5 g/tunu. Nepotřebný mobilní telefon určený pro recyklaci obsahuje 300 až 350 g zlata na tunu,“ doplnil Jiří Šmejkal, manažer projektu „Nehoď mobil vedle, podpoř žáky z Jedle“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.