CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

17. 02. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Komerční banka a Visa Europe zahajují mobilní platby pomocí iPhone

 


 

Telefonem bude možné platit všude, kde jsou akceptovány bezkontaktní karty Visa. Uživatelé telefonu iPhone prostě připevní ochranný rámeček iCarte od společnosti Wireless Dynamics ke svému telefonu iPhone a stáhnou si z App Store doprovodnou aplikaci Visa Mobile pro iCarte App. iCarte obsahuje anténu a integrovaný zabezpečovací prvek Secure Element, v němž je mobilní karta Visa bezpečně uložena. Tato „karta“ pak pracuje s aplikací staženou z App Store tak, aby umožnila provádění plateb z telefonu iPhone. Po aktivaci mobilní karty Visa mohou spotřebitelé začít nakupovat jednoduše tak, že spustí aplikaci a přiloží svůj přístroj iPhone k jakémkoli platebnímu terminálu všude v Evropě, který akceptuje bezkontaktní karty, aniž by bylo potřeba zadávatPIN. 

NFC rámečky pro iPhone dodá svým klientům Komerční banka[1]

V prvním pololetí 2012 spustí Komerční banka také přímé bankovnictví pro mobilní telefony iPhone a telefony s operačním systémem Android. Majitelé telefonů iPhone, kteří si nainstalují do svého telefonu nové přímé bankovnictví, budou moci přímo ve svém telefonu kontrolovat transakce, které „kartou v mobilu“ provedli, sledovat zůstatek svého účtu, zadávat platební příkazy a využívat mnoho dalších užitečných funkcí.

„Tato nová služba bude připravena nejen pro stávající klienty Komerční banky, kteří budou mít možnost využít iCarte k propojení svého stávajícího běžného účtu s telefonem iPhone, ale i nové klienty, kteří ještě v Komerční bance běžný účet otevřený nemají. Platby pomocí iCarte fungují jako běžné platební karty přímo propojené s běžným účtem klienta. Klient tak získá jedinečné komplexní mobilní řešení: obsluhu svého bankovního účtu a rychlé bezkontaktní platby prostřednictvím telefonu iPhone,“ uvádí Pavel Filipi, ředitel marketingu retailového bankovnictví Komerční banky.

Marcel Gajdoš z Visa Europe doplňuje: „Velmi nás těší možnost Komerční banku při zavádění této mobilní služby podporovat. Ve zkušebním provozu, který jsme realizovali napříč Evropou, se mobilní bezkontaktní platby setkaly s velmi pozitivní odezvou, a těšíme se na to, že jejich potenciál přineseme i zákazníkům v České republice.“

Telefon vybavený současně platební kartou a přímým bankovnictvím se tak rázem stane univerzálním nástrojem, který klientům Komerční banky přinese zvýšené pohodlí při provádění plateb i úsporu času při správě osobních financí na cestách či dovolené.

REKLAMA

Ochranný rámeček iCarte společnosti Wireless Dynamics je kompatibilní s telefony iPhone 4 a iPhone 4S na operačním systému iOS 4.0 nebo vyšším. Je plně certifikován společností VISA. Platit mobilem bude možné na všech platebních terminálech, které akceptují bezkontaktní platební karty VISA v České republice i v zahraničí. Tyto terminály jsou již nyní k dispozici například ve vybraných prodejnách hypermarketu Globus, Freshbar Mangaloo a pekařství Paul. V průběhu roku 2012 se bude síť bezkontaktních platebních terminálů rychle rozšiřovat.


[1] Omezená edice v pilotním provozu

Karta je vybavena bezpečnostním opatřením, tedy souhrnným limitem na provádění bezkontaktních transakcí, který se automaticky po zadání PIN znovu nastavuje. Držitelé karet budou pravidelně vyzváni, aby svůj PIN uvedli, s cílem zajistit, aby karta byla stále v rukou skutečného vlastníka. PIN může být také vyžádán pro transakce ve vyšší hodnotě.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Technologické akcie a iPhone

Technologické akcie a čekání na nový iPhone

Apple před několika dny představil některé nové produkty, na akciích firmy se to ovšem prakticky neprojevilo. Podle odborníků to ale není proto, že by globální technologická firma veřejnost a zákazníky zklamala. Celý technologický segment ale zažívá turbulentní období.

Text: Karel Pučelík

22. 09. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.