CZK/€ 24.380 +0,14%

CZK/$ 23.706 +0,67%

CZK/£ 28.780 -0,02%

CZK/CHF 25.162 +0,38%

01. 08. 2022

0 komentářů

Kolik lidí je potřeba k přesunutí bankomatu?

 

Komerční banka a MONETA Money Bank od června spolupracují při vzájemném sdílení svých bankomatových sítí na území České republiky. Cílem je zvýšit dostupnost hotovostních služeb pro klienty obou bank a současně akcelerovat aktivity v zájmu udržitelného rozvoje. Nyní jdou banky ještě dál. Jejich klienti mohou od dnešního dne na webu mamenavyber.cz hlasovat, kde by si přáli mít nejbližší bankomat. Vybírat mohou z padesáti předem vytipovaných lokalit. 


„Kolik lidí je potřeba, aby přesunuli bankomat?“
„Musíte tankovat plnou, když chcete k nejbližšímu bankomatu?“

Právě tyto otázky se v pondělí 1. srpna objevily na českém internetu, sociálních sítích a venkovní reklamě. Jsou základem aktuální kampaně Komerční banky, která se tímto způsobem rozhodla oslovit nejen své klienty, ale i veřejnost. Všichni se tak mohou zapojit do hlasování a ovlivnit umístění bankomatů Komerční banky a MONETA Money Bank. Hlasování je k dispozici na stránce mamenavyber.cz a probíhat bude celý srpen.

„Máme radost, že je o téma sdílení bankomatových sítí zájem napříč celou republikou. Proto jsme se rozhodli postoupit o krok dále a dát lidem možnost vybrat z padesáti lokalit, kde by chtěli mít svůj bankomat,“ prozrazuje motivaci k realizaci kampaně Jitka Haubová, členka představenstva Komerční banky.

V zahraničí model sdílených bankomatů funguje již několik let, tak proč by nemohl v Česku?

Současným trendem v Evropě je právě optimalizace bankomatových sítí s cílem nabídnout dostupnost služby maximálnímu počtu klientů. Stávající spolupráce Komerční banky s MONETA Money Bank umožní eliminovat duplicitní bankomaty na frekventovaných místech a současně instalovat tyto přístroje v lokalitách, kde je dostupnost výběru hotovosti nižší. V neposlední řadě je takové řešení efektivnější a udržitelné, protože dochází k nižšímu počtu dotací hotovosti, servisních výjezdů.

„Téma energetické efektivity je v současné době aktuálnější než kdy jindy. Na českém finančním trhu je Komerční banka lídrem v oblasti udržitelnosti a aktivního přístupu k inovacím. Nebojíme se být průkopníkem, čeřit neprobádané vody a udávat trendy, když vidíme, že to dává smysl,“ uzavírá Jitka Haubová.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

ČBA varuje před mimořádným zdaněním bankovního sektoru

Situace, ve které se v současnosti nachází veřejné finance a státní rozpočet, je velmi komplikovaná. Energetická krize úzce související s konfliktem na Ukrajině vyvolává další citelný tlak na pomoc státu ekonomice. Politická reprezentace se snaží hledat nové finanční zdroje. Česká bankovní asociace (ČBA) varuje před zavedením bankovní […]

Text: Redakce

Foto: ČBA

26. 07. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.