Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Klienti Pojišťovny České spořitelny stále častěji využívají pojištění rekreačních rizikových sportů a vyplácí se jim to!

Pojištění 29.06.2017 | 10:25 0 Komentářů

Klienti Pojišťovny České spořitelny stále více využívají pojištění rekreačních rizikových sportů, které si mohou v rámci pojištění úrazu zdarma aktivovat pomocí SMS až na třicet dní v roce. Loni si toto pojištění aktivovalo přes pět tisíc klientů, a to v průměru na čtyři dny. Nejčastěji to bylo během prázdnin, kdy jej využilo téměř 1 500 klientů. Pojišťovna v této souvislosti v minulém roce řešila 46 pojistných událostí a vyplatila skoro o 400 000 korun více, než kdyby lidé SMS na pojištění rekreačních rizikových sportů nezaslali.

„O dovolené lidé často zkoušejí různé adrenalinové sporty. Nebezpečí úrazu tím dramaticky stoupá. Podle našich statistik se nejvíce úrazů stane během letních dovolených u moře nebo na horách,“ říká Petr Kohoutek, ředitel úseku pojištění Pojišťovny České spořitelny, a doplňuje: „Pojištění rekreačních rizikových sportů prostřednictvím SMS jsme jako bezplatný benefit k pojištění úrazu zavedli před čtyřmi lety a naši klienti se je už naučili využívat. Jsou tak zdarma pojištěni pro veškeré rekreační rizikové aktivity, jako je například seskok padákem, horolezectví, bungee jumping, potápění s dýchacím přístrojem, rafting a další, a to kdekoliv na světě a ve dnech, které si sami vyberou. Jde totiž o sporty, jejichž pojištění je z důvodu vyššího rizika dražší, a tak by se klienti běžně museli za příplatek dopojistit.

Od roku 2013 do konce loňského roku přijala Pojišťovna České spořitelny celkem 20 578 textových zpráv s aktivací pojištění rizikových rekreačních sportů. Celkový počet pojištěných dní byl 92 036. Klienti pak z důvodu úrazu při rekreačním rizikovém sportu nahlásili celkem 219 událostí, za které pojišťovna vyplatila téměř 1 500 000 korun. Bez zaslané SMS by to bylo o milion korun méně.

Škála nahlášených úrazů je široká, od lehčích úrazů – například pohmoždění hrudníku a hlavy, která je většinou chráněna helmou – až po závažné zlomeniny páteře a pánve. V posledních letech hlásili klienti nejvíce úrazů při rekreačních rizikových sportech po jízdě na čtyřkolkách.

Rok 2016 – počet aktivačních SMS pro rekreační rizikové sporty:

368 leden

456 únor

445 březen

343 duben

450 květen

579 červen

778 červenec

694 srpen

608 září

271 říjen

140 listopad

210 prosinec

Tisková zpráva Pojišťovny České spořitelny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.