Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Klienti ČSOB a Ery si sjednají cestovní pojištění rychle a jednoduše přes smartbanking

BankyPojištění 11.06.2015 | 11:46 0 Komentářů

S nadcházejícím ročním obdobím se blíží i čas letních dovolených. Mnoho Čechů vyráží za sluníčkem do zahraničí, často si ale zapomínají sjednat cestovní pojištění a řeší jej až na poslední chvíli ve spěchu těsně před dovolenou. Cestovní pojištění přitom v případě nehody dokáže ušetřit několik desítek až stovek tisíc korun. Klienti ČSOB a Ery si pojištění mohou sjednat snadno za pár minut přes smartbanking. Pojistí se tak s mobilem nebo tabletem v ruce třeba až na letišti. (Tisková zpráva: ČSOB, Era)

Zařizovat cestovní pojištění prostřednictvím aplikace pro chytré telefony či tablety je velice rychlé a praktické. Lidé na ní nejvíce oceňují, že nemusejí nikam chodit ani volat. Stačí jen pár dotyků na přístroji, který mají neustále u sebe, a hned jsou pojištěni. Klienti si chválí především rychlost a komfort sjednání cestovního pojištění pohodlně před cestou do zahraničí. Všechny dokumenty klient obdrží elektronicky,“ uvádí Jan Vimr, výkonný manažer útvaru Řízení digitálních kanálů ČSOB a Ery. „V kalkulaci ceny je sleva při pojištění rodiny nebo skupiny a dále 10% sleva při sjednání přes aplikaci, oproti sjednání na pobočce. Úhrada smlouvy se automaticky zaplatí z běžného účtu klienta,“ vyjmenovává Jan Vimr další výhody.

Během léta logicky dochází ke sjednání většího množství cestovních smluv, a to asi dvojnásobně oproti ostatním měsícům v roce. Navíc Češi si sjednání jednorázového cestovního pojištění přes smartbanking docela oblíbili. „Když porovnáme dnešek a období před šesti měsíci, tak můžeme pozorovat zásadní nárůst. Zájem o tuto službu stoupl o 30 % oproti minulému pololetí a počet sjednaných smluv se zvýšil dvojnásobně,“ říká Jan Vimr.

Spousta Čechů ovšem řeší cestovní pojištění na poslední chvíli a někteří si jej nesjednávají vůbec, což se však nemusí vyplatit. „Největší část pojistných událostí zaznamenáváme především v období letních prázdnin, kdy se lidé věnují zaslouženému odpočinku a relaxaci. Nejčastěji řešíme záněty zažívacího ústrojí, alergické reakce a poranění pohybového ústrojí. Přitom sjednání cestovního pojištění trvá jen pár minut a stojí několik desítek či stovek korun. Naopak nesjednání pojištění může člověka stát až několik stovek tisíc korun,“ říká Ivana Nekvindová, produktová manažerka cestovního pojištění ČSOB Pojišťovny.  

Pokud do zahraničí cestujete častěji a nechcete se pojišťovat před každou cestou, klienti ČSOB a Ery jistě ocení speciální nabídku, díky které si mohou sjednat roční cestovní pojištění ke kreditní kartě pro sebe a svou rodinu za polovinu. ČSOB a Era nabízí cestovní pojištění, které v sobě zahrnuje nejen pojištění léčebných výloh, ale i možnost sjednat úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu a pojištění zavazadel. Při řešení pojistných událostí v zahraničí je pojištěnému navíc k dispozici mezinárodní asistenční služba ČSOB Pojišťovna Asistence.

Cestovní pojištění přes smartbanking je navíc platné ihned po sjednání a pojištění je možné uzavřít i na tentýž den, kdy je smlouva sjednávána. Smartbanking je tak ideálním partnerem pro cestování kdykoliv a kamkoliv. Nabízí navíc i další výhody – přes smartbanking lze zvýšit povolený limit pro platby nebo zablokovat kartu v případě její ztráty. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.