Úterý 11. prosince. Svátek má Dana.

Klesající ceny ropy s sebou táhnou dolů energetický sektor

Investice 11.10.2018 | 16:51 0 Komentářů

Americké akciové burzy po otevření trhů nepokračují ve včerejších výprodejích. Futures na akciové indexy v průběhu evropského dne indikovaly silné poklesy ihned po otevření trhů. Situace se však časem uklidnila a samotné otevření trhů neprovázel žádný razantní pokles.

Průmyslový Dow Jones ztrácí 0,2 %, S&P 500 roste o 0,1 % a technologický Nasdaq se pohybuje na úrovní včerejších zavíracích cen. V rámci indexu S&P 500 se nejlépe vede technologickým firmám (+0,3 %). Nejhůře jsou na tom energetické společnosti se ztrátou přes 1,5 %. Důvodem pro jejich pokles je vývoj cen ropy na trzích. Například ropa Brent dnes ztrácí 1,9 % a obchoduje se na úrovni 81,5 USD za barel.

Evropské trhy dnes částečně kopírovaly včerejší výprodeje ve Spojených státech a ranní propady v Asii. Hlavní index Stoxx 600 oslabuje o 1,1 %. Ztrácí téměř všechny sektory až do výše 2,2 % (energetické společnosti). Daří se pouze technologickým firmám, které si připisují 0,4 %.

Pražská burza se dnes propadla o 1,2 %. Následovala vývoj na globálních trzích, tentokrát si tedy nežila si svým odloučeným životem, tak jak jsme u ní zvyklí. Nejvíce dnes ztratila mediální skupina CME (-3,1 %), pojišťovna VIG (-3,1 %) či Kofola (-1,9 %). Zisky se podařilo vybojovat pouze textilce PFNonwovens (+1,6 %) a Erste Group (+0,5 %). Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil přes 0,6 mld. CZK, což je nad ročním průměrem.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.