CZK/€ 24.315 -0,14%

CZK/$ 23.120 +0,53%

CZK/£ 28.218 -0,23%

CZK/CHF 24.624 +0,05%

15. 08. 2018

0 komentářů

Klenotnictví ALO diamonds vzrostly tržby o 24 %, prodeje táhnou investiční šperky

 

Největší české klenotnictví ALO diamonds zaznamenalo v letošním prvním čtvrtletí meziroční nárůst tržeb o 24 %. Největší meziroční nárůst prodejů zaznamenaly šperky v hodnotě 200 až 300 tisíc Kč, kterých klenotnictví prodalo o 56 % více než v prvním kvartálu roku 2017. Prodeje meziročně rostly také v oblíbeném segmentu investičních šperků v hodnotě 150 až 200 tisíc, ale i luxusních klenotů za půl až tři čtvrtě milionu korun. Právě investiční záměr patří mezi nejčastější důvody pro pořízení šperků v těchto cenových kategoriích. 

Čtvrtinový meziroční nárůst tržeb přičítá klenotnictví ALO diamonds zejména zvyšujícímu se zájmu o atraktivní investice, ale také vyšší kupní síle obyvatel, kteří hledají možnosti dlouhodobého zhodnocení volných financí. „Největší meziroční nárůst aktuálně evidujeme u šperků v hodnotě od 200 do 300 tisíc korun, a to o 56 procent. Nejčastěji se jedná o klenoty s barevnými drahými kameny, jako jsou diamanty, rubíny, safíry či smaragdy. Spolu s nimi totiž šperk jako celek tvoří umělecké dílo, proto jsou právě tyto drahokamy díky postupnému stabilnímu růstu jejich hodnoty pro dlouhodobou investici nejvhodnější,“ uvádí Alojz Ryšavý, klenotník a majitel klenotnictví ALO diamonds.

Dlouhodobý trend investic do šperků

Značný zájem klenotnictví eviduje také o investiční šperky v cenové kategorii od 150 do 200 tisíc korun, jejichž prodeje v letošním prvním čtvrtletí o 40 % překonaly stejné období roku 2017. V celém loňském roce dokonce patřily k nejžádanějším, když z hlediska prodejů o 58 % přesáhly předchozí rok 2016. „Oblibu šperků této kategorie sledujeme dlouhodobě. Stejně jako začátkem letošního roku, tak i v průběhu celého loňského roku rostly jejich prodeje řádově o desítky procent,“ říká Alojz Ryšavý, a dodává: „Investice do klenotů jsou stále lákavější, oproti jiným investičním nástrojům totiž nabízejí výrazné dlouhodobé zhodnocení, které třeba u vzácných růžových diamantů během posledních 10 let dosáhlo 180 procent.“

Vyšší hodnota i množství prodaných klenotů

REKLAMA

Do trojice nejprodávanějších kategorií šperků patří také luxusní klenoty v hodnotě od 500 do 750 tisíc korun. Těch ALO diamonds v letošním prvním čtvrtletí prodalo o 33 % více než za stejné období v loňském roce. Vedle celkově se zvyšující hodnoty prodaných šperků ale klenotnictví eviduje i nárůst jejich prodaného množství, které bylo v prvním kvartálu meziročně o 16 % vyšší než v prvních třech měsících roku 2017.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Alojz Ryšavý: Diamanty nejsou investice jen pro bohaté

Investice do diamantů a šperků by se mohla pohybovat až kolem 10 % investičního majetku. Jsou lepší investiční diamanty, nebo diamanty zasazené ve šperku? A je vhodnější kupovat spíše menší, nebo větší kameny? V rozhovoru odpovídá Alojz Ryšavý, zakladatel a majitel ALO diamonds.

Text: Petr Zámečník

22. 06. 2015


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *