Neděle 17. října. Svátek má Hedvika.

Kde je digitalizace dobrým sluhou a kde již zlým pánem?

Investice 26.11.2018 | 11:53 0 Komentářů

Digitalizace je široký pojem a svým způsobem se již dnes dotýká každého z nás. Každý jeden občan je dnes evidován nějakým úřadem či firmou. Digitalizace skýtá řadu možností, ale než popustíme fantazii z uzdy, měli bychom si říci, kde je digitalizace dobrým sluhou a kde již může být zlým pánem.

Digitalizace ve finančním sektoru hraje dnes tak významnou roli, a to díky automatizaci řady rutinních činností a pokrytí bankovních transakcí. Stejně je tomu například v sektoru maloobchodu, kde je dnes běžná elektronická komunikace mezi dodavateli a řetězci. Ročně se díky elektronické fakturaci ušetří miliony stránek papírů, tuny dřeva. S obchodními řetězci souvisí doprava, chemie, zemědělství a další obory, se se postupně digitalizace prosazuje. Postupně proto, že stále narážíme na překážky ve vnímání lidí, zda není přeci jenom lepší papírová faktura než ta elektronická. Zde i stát může pomoci, jít příkladem. Všude zde bude digitalizace dobrým sluhou.

Zlým pánem ovšem může být, pokud se z pracovního nástroje stane člověku nadřízeným. Čipování lidí je na současné hranici, kde končí lidská svoboda a začíná matrix.

Jan Mrvík
výkonný ředitel společnosti Editel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.