CZK/€ 25.265 +0,14%

CZK/$ 23.707 +0,19%

CZK/£ 29.516 +0,05%

CZK/CHF 26.084 +0,21%

13. 08. 2015

0 komentářů

Každý druhý student je připraven se kvůli nové práci přestěhovat kamkoli na světě

 


 

V posledních letech v TOP 10 nejžádanějších zaměstnavatelích nedochází k velkým změnám. Z pohledu studentů jsou zde oblíbené stálice jako KPMG, Škoda Auto, ČEZ, Komerční banka, Česká spořitelna, Deloitte, Microsoft a Google na prvním místě.

Nadvláda společnosti Google trvá čtvrtým rokem, přestože v České republice přijímá absolventy v jednotkách ročně. „Google je velkou ikonou v employer brandingu a ukazuje ostatním zaměstnavatelům, jaké hodnoty musí nastupující generaci Y nabídnout, aby přitáhli ty nejlepší talenty. Pokud je organizace schopna naslouchat potřebám generace Y, pomůže jí to najít způsob, jak rozvíjet schopnosti a dovednosti všech svých zaměstnanců. Tento postup také vytváří jedinečnou příležitost k celkovému přepracování modelu řízení společnosti a k zapojení všech zaměstnanců do procesu budování vysoce produktivní firmy,“ upozorňuje Jiří Halbrštát, manažer marketingu a náboru personální společnosti ManpowerGroup.

Nejžádanější benefity: celoživotní vzdělávání a flexibilní pracovní doba

Celoživotní vzdělávání je pro studenty klíčové ve výběru budoucího zaměstnavatele – 75 % by ho uvítala jako zaměstnanecký benefit. Mezi dalšími benefity by si přáli flexibilní pracovní dobu (59 %), stravenky (44 %), mobil a notebook (26 %), příspěvek na volnočasové aktivity (29 %) a služební automobil (20 %). „V poslední době sledujeme trend, kdy firmy, které se studentům více otevírají a ukazují firemní kulturu různou formou, se stávají více žádanými zaměstnavateli. K té patří i firemní benefity, podle kterých se studenti čím dál více orientují. Důkazem je i posun firem ŠKODA AUTO, či Nestlé, které jsou v posledních letech velmi aktivní ve vztahu k mladým nadaným absolventům,“ říká Pavel Hulák, ředitel Klubu zaměstnavatelů, organizátor soutěže SODEXO Zaměstnavatel roku.

Osobní kontakt vítězí

REKLAMA

Studenti hledají nové zaměstnání nejčastěji na webových portálech (83 %), mezi přáteli a známými (76 %), přes webové stránky konkrétních firem (55 %) či na pracovních veletrzích (46 %). „Dnes je samozřejmostí, že nejčastěji používaným nástrojem pro zjištění informací o zaměstnavatelích je internet, kde si student může najít opravdu velké množství informací. Zajímavé však je, že k rozhodnutí u ambiciózního absolventa o tom, kde chce po škole doopravdy pracovat, dochází při osobním kontaktu se zástupci firem, prvním pohovoru či absolvování nejrůznějších workshopů či událostí organizovaných firmou nebo studentskými organizacemi,“ vysvětluje Ondřej Lang z organizace AIESEC.

Nejvyšší očekávaný plat

Nejvyšší plat očekávají studenti technických oborů, v průměru 26 500 Kč, následují je studenti ekonomických oborů (24 900 Kč) a studenti přírodních věd (23 400 Kč).

Cestování za prací není pro budoucí zaměstnance problém

REKLAMA

Pokud by se budoucí absolventi měli stěhovat za novým zaměstnáním, polovina z nich (54 %) by byla ochotna vycestovat kamkoli po světě, 22 % v rámci Evropy a 12 % by bylo ochotných se stěhovat pouze po České republice. „Ukazuje se, že si studenti uvědomují přínos zkušeností, které mohou načerpat během práce v zahraničí. Takové zkušenosti pak bohatě zužitkují při návratu do České republiky, a to nejen v mezinárodních firmách,“ dodává Pavel Hulák.

Výsledky pro rok 2015 v České republice:

The Most Desired Company Nejžádanější zaměstnavatel mezi studenty VŠ

  1. Google

    REKLAMA

  2. KPMG

  3. Škoda Auto

  4. ČEZ

  5. Nestlé

  6. Deloitte

  7. Microsoft

  8. Komerční banka

  9. L´OREAL

  10. Česká spořitelna

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mileniálové a generace Z. Jak se jim přizpůsobí trh práce?

Náklady na živobytí, zodpovědnost vůči životnímu prostředí, duševní zdraví či work-life balance – to jsou jen některá z témat, která nejčastěji ve svých zaměstnáních řeší zástupci z řad mileniálů a generace Z. Jak se tomuto trendu přizpůsobuje trh práce?

Text: Filip Kučera

28. 06. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *