CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.453 -1,09%

CZK/£ 29.283 +0,78%

CZK/CHF 23.634 +0,23%

02. 07. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Každou hodinu vyberou lidé z bankomatů České spořitelny cca 35 mil. Kč, první online bankomat představila Česká spořitelna před 20 lety

 


 

Během posledních 20 let jsme v oblasti bankomatů urazili dlouhou cestu a přišli jsme na český trh s řadou inovací. Jako první banka v České republice jsme představili bankomat pro nevidomé, vkladový bankomat nebo mobilní bankomat,“ uvedl Miloslav Křečan, ředitel Kartového centra České spořitelny. „Právě teď se soustředíme na zavedení dalších funkčností u našich stávajících bankomatů. Novinkou, kterou v nejbližší době klientům nabídneme, bude zadávání trvalých příkazů přes bankomaty,“ dodal Miloslav Křečan.

Česká spořitelna v současné době provozuje 1436 bankomatů a platbomatů. Do konce letošního roku banka plánuje zprovoznění dalších cca 30 nových bankomatů a 20 platbomatů. Česká spořitelna má také 48 bankomatů uzpůsobených pro slabozraké a nevidomé klienty a jejich počet chce do konce tohoto roku více než zdvojnásobit na přibližně 100 kusů.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Platební karty - VISA a MasterCard

Na návštěvě zákulisí placení kartami

Platební karty představují instrument umožňující platit a vybírat hotovost. Co se děje na pozadí placení kartami? Jak pozná terminál obchodníka, že platba je krytá? Kteří hráči vystupují v zákulisí mezinárodního systému platebních karet? 

Text: Radovan Novotný

09. 10. 2019

Platební karty - VISA a MasterCard

Vyznáte se v platebních kartách?

Platební karty jsou nástroje určené k bezhotovostním platbám, které jsou vydávány fyzickým a právnickým osobám nejčastěji bankou. Bezhotovostní platbou se rozumí oprávněné čerpání placené částky z účtu držitele (majitele) karty. Platební karta umožňuje držiteli bezhotovostní platby na účet prodejce nebo poskytovatele služby […]

Text: David Krůta

03. 05. 2019

Jak se správně pojistit na dovolenou?

Doba letních dovolených se blíží a s ní i cestování do více či méně exotických krajin. Nedílnou součástí výjezdu za hranice by mělo být cestovní pojištění. Jak správně nastavit cestovní pojištění, aby vás nic nepřekvapilo?

Text: Jana Zámečníková

16. 05. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.