Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Karel Gott si dnes vyrazil svoji medaili

Investice 14.11.2013 | 16:23 0 Komentářů

Jablonecká Česká mincovna dnes vyrazila první zlaté uncové medaile s portrétem Karla Gotta. Zpěvák osobně přihlížel slavnostnímu aktu, a dokonce sám přiložil ruku k dílu. Medaile mají být poctou vydanou k jeho celoživotnímu dílu a zároveň dárkem k pětasedmdesátým narozeninám, které legenda české populární hudby oslaví v příštím roce. Mincovna vydává celkem tři druhy medailí – dvě zlaté a jednu stříbrnou.

Zpěvák se sám ujal ražby zlatých medailí, jejichž motiv vybíral ze tří nabízených variant spolu se svojí ženou Ivanou. Do lisu na pamětní medaile založil zlatý střížek, zmáčknul tlačítko a pak již jen sledoval, jak lis tvaruje do kovu jeho portrét silou 150 tun. „Medaili s pořadovým číslem jedna jsem se rozhodl vydražit a prostředky z aukce poputují na dobročinné účely, kde jsou finanční prostředky neustále potřeba,“ uvedl Karel Gott během slavnostní ražby.

„Pro nás je čest razit medaili s portrétem Karla Gotta. Z žijících osobností vybíráme pro ražbu snad jen naše vynikající sportovce. Jubileum, které mistr v příštím roce oslaví, však k vydání pamětní medaile přímo vybízelo. V tom, co dokázal ve své branži v rámci České republiky i celosvětově, u nás nemá konkurenci,“ připomněl Radek Šulta, ředitel České mincovny.

Na závěr slavnostního křtu si Česká mincovna připravila pro Mistra překvapení, a to narozeninový dort ve tvaru obří pamětní medaile. Jde tak vlastně o první dárek k jeho narozeninám. Druhým dárkem pak byla zlatá uncová medaile s pořadovým číslem „1“.

Medaile lze zakoupit jak na webu České mincovny a ve firemních prodejnách v Praze, Brně a Jablonci nad Nisou, tak i u autorizovaných prodejců. Zákazníci dostali šanci objednat si medaile ještě před samotnou ražbou, mincovna o ně zaznamenala velký zájem. „Nejvíce se prodávají stříbrné medaile, které lidé kupují často jako dárek. Zlaté medaile jsou zase považovány za investici. Limitovaný náklad byl v  případě těch uncových stanoven na 250 kusů a více než polovina nákladu je již rozebrána,“ doplnil Tomasz Surdy, který má v mincovně na starosti VIP a korporátní klientelu. Vybírat můžete ze tří variant – zlaté medaile vyjdou v jednouncovém (31,1 g) a v půluncovém (15,56) provedení za cenu 55 000 Kč a 27 500 Kč. Jednouncová stříbrná medaile vyjde na 2 000 Kč.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.