Neděle 16. února. Svátek má Ljuba.

J&T BANKA uvádí na trh dluhopisy BigBoard

Investice J&T Banka 29.11.2012 | 11:24 0 Komentářů

Lídr na trhu venkovní reklamy, společnost BigBoard, vydává prostřednictvím J&T BANKY dluhopisy v celkovém objemu až 800 milionů korun. Pětileté dluhopisy s jednokorunovým nominálem nesou roční sazbu ve výši 7 %, přičemž výplata kuponu bude probíhat pololetně. Minimální investice je 50 000 Kč. Dluhopisy jsou ode dneška obchodovány na pražské burze cenných papírů.

Trh venkovní reklamy prochází velkým vývojem a nabízí mnoho příležitostí pro akvizice,“ říká Richard Fuxa, předseda představenstva a generální ředitel BigBoard, který začátkem letošního roku koupil konkurenční firmu News Outdoor a získal tak dvě pětiny trhu venkovní reklamy. BigBoard tak nyní nabízí nejširší celorepublikové pokrytí reklamními plochami a pestrou nabídku reklamních nosičů s důrazem na prémiové velkoformátové nosiče na nejatraktivnějších místech.

Prostředky z emise dluhopisů plánujeme použít na refinancování předchozích úvěrů a další akvizice,“ uvádí místopředseda představenstva BigBoard, Richard Flimel. Převážnou část emise dnes upsali klíčoví institucionální investoři, v dalších dnech budou mít příležitost k investici i další zájemci. „BigBoard by minimálně v následujících pěti letech měl i nadále generovat silné cashflow. Ve spojení s přísnými závazky emitenta, stejně jako jeho povinností vytvářet umořovací fond, to dělá z dluhopisu na těchto úrovních výnosu atraktivní investici,“ komentuje Daniel Drahotský, ředitel úseku finanční trhy J&T Banky.

Emitentem dluhopisu je společnost BigBoard Praha, a.s.  Administrátorem, manažerem a kotačním agentem je J&T BANKA, a.s. Emisi zaranžovala J&T IB and Capital Markets, a.s.

Tweet 20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.