Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Jste OSVČ, chcete si půjčit, ale banka vás odmítla? Zkuste P2P platformu

Investice 12.07.2016 | 18:23 1 Komentář

Jste osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) a potřebujete půjčit? Banka vám půjčku zamítla a vy nevíte, na koho se obrátit? Zkuste on-line P2P platformu. Individuální přístup vám pomůže k finančním prostředkům.

P2P platformy umožňují půjčovat lidem od lidí a ve světě úspěšně existují už několik let. Princip funguje tak, že P2P platforma prověří dlužníka, který udá důvod, na co chce peníze půjčit, a následně je dlužníkův návrh předán k profinancování investorům.

P2P platformy přistupují k žadatelům o půjčku jinak než banky. Mohou schválit i žádost OSVČ, kteří by na základě daňového přiznání z minulého roku na půjčku nedosáhli. P2P platforma totiž akceptuje například i doložení příjmů na základě zaplacených faktur z poslední doby. Bankovní systémy by takové žadatele automaticky zamítly.

“Příjmy na rozdíl od bank neposuzujeme strojově, ale ke každému žadateli přistupujeme individuálně. Dokážeme tak například místo potvrzení o příjmu akceptovat obrat z podnikání nebo zaplacené faktury,” uvedl Pavel Matoušek, předseda představenstva Benefi, která provozuje P2P portál pro poskytování půjček.

Jak probíhá samotný proces žádosti o půjčku? V prvním kroku musí žadatel předložit dva platné doklady totožnosti – občanský průkaz a dále řidičský průkaz, pas nebo zbrojní průkaz. Další podmínkou je doložení pravidelného příjmu v rámci OSVČ aktivit a také vlastní bankovní účet, na který mu P2P platforma zašle peníze.

“Vše probíhá rychle a on-line. Po vyplnění žádosti o půjčku nahraje žadatel požadované dokumenty. My poté žádost zkontrolujeme, a když je vše v pořádku, vystavíme žádost formou aukce. Jednotliví investoři vkládají své nabídky na půjčku. Jakmile bude půjčka proinvestována, vyplatíme peníze na bankovní účet žadatele o půjčku,” vysvětlil Matoušek s tím, že jeden žadatel si může půjčit maximálně 250 tisíc korun.

Zatímco loni v červnu investoři podle Matouška proifinancovali 23 % žádostí o půjčku prostřednictvím Benefi, nyní je to 98 %, což svědčí o velice dobrém nastavení celého konceptu. Důležité je ještě dodat, že ani P2P platformy nepůjčí úplně každému. Své klienty a jimi uvedené informace prověřují ve stejných databázích jako banky (Insolvenční rejstřík, Solus, NBCB, CEE, …).

Zdroj: Benefi

Jeden komentář: “Jste OSVČ, chcete si půjčit, ale banka vás odmítla? Zkuste P2P platformu”

  1. perry holla napsal:

    Žádat o rychlý a cenově dostupný úvěr s Perry Holla půjček Company. perryholla07@gma­il.com Jste v nouzi úvěru, nebo jste byl zase dolů od své banky dříve, toto je příležitost, kterou hledáte. Nabízíme všechny druhy úvěru jako podnikatelský úvěr, auto úvěr, úvěr společnosti, rizikový kapitál, domácí půjčky, studentské půjčky nebo jakýkoli úvěr podle svého výběru na 2% úrokovou sazbou. Zájemci nás mohou kontaktovat na Tato emailová adresa: perryholla07@gma­il.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.