Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Johan Bergqvist ze Spotify je nový CFO Boltu

Investice 06.05.2019 | 12:11 0 Komentářů

Novým finančním ředitelem v přední evropské přepravní platformě Bolt se stal Johan Bergqvist, který dříve pracoval jako viceprezident pro finance ve Spotify. Bergqvist bude v Boltu zodpovědný za všechny aspekty růstu společnosti: od financí a zajišťování investic přes právní záležitosti až po firemní kulturu.

Během Bergqvistova šestiletého působení ve Spotify se společnost rozrostla z 600 na přibližně 4000 zaměstnanců. Byl také součástí týmu, který uvedl Spotify na newyorskou burzu při valuaci 30 miliard dolarů, což v tehdejší době ze švédské firmy udělalo nejhodnotnější evropský technologický startup. Bergqvist vystudoval práva na Stockholmské univerzitě a finance na Královském technologickém institutu KTH.

Markus Villig, CEO a spoluzakladatel společnosti Bolt, k jmenování nového finančního ředitele řekl: „Jsem rád, že se k nám Johan připojil. Má obrovské zkušenosti. Pro Spotify se mu podařilo zajistit investice ve výši 2 mld. €. Napomohl také růstu počtu zaměstnanců od stovek k tisícům. Bolt bude i nadále pokračovat v rychlém rozšiřování do nových zemí a měst v Evropě i Africe. Velmi si proto vážíme toho, že máme finančního ředitele, který má zkušenosti ze společnosti, která zažila a úspěšně financovala podobný raketový růst, který zažíváme my v Boltu.“

Johan Bergqvist, nový finanční ředitel Boltu, dodává: „Dlouhodobě se angažuji na evropské technologické scéně. Velmi si vážím příležitosti doprovázet Bolt při jeho dalším globálním rozvoji. Už teď se Bolt rychle rozšiřuje a jsem rád, že mohu k jeho růstu přispět i svými zkušenostmi.”

Tisková zpráva Bolt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.