Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Již 125 let se klienti v nepříjemných životních situacích spoléhají na Allianz

Zatímco česká pobočka Allianz oslavila v lednu své 22. narozeniny, její mateřská společnost si letos připomíná již 125 let od svého založení. Přesné datum významného jubilea firmy, na kterou se dnes spoléhá přes 83 milionů klientů, připadá právě na dnešní den, 5. února. Společnost založil v roce 1890 pojišťovací specialista Carl Thieme s bankéřem Wilhelmem Finckem, když Allianz zaregistrovali do obchodního rejstříku v Berlíně. 

Ve svých raných letech se Allianz specializovala na pojištění přepravy a úrazové pojištění, svou první zahraniční pobočku založila v Londýně již v roce 1893. Jako aktuálně největší světový pojistitel v oblasti neživotních rizik pomáhala již v roce 1937 ve 20 zemích světa. Dnes má skupina Allianz pobočky ve více než 70 zemích a i díky důvěře svých klientů si vydobyla pozici jednoho z největších správců aktiv na světě.

V oboru pojišťovnictví je Allianz nejen dlouhodobým leaderem, ale i jeho průkopníkem. Díky rychlému rozvoji širokého portfolia produktů a snaze vždy se přizpůsobit době Allianz pojistila i odškodnila už cestující z Titaniku a jejich rodiny, chrání také donedávna nejvyšší budovu Petronas Towers v malajsijské metropoli Kuala Lumpur nebo třeba nejdelší závěsný most na světě Tsing Ma v Hongkongu. Spoléhá se na ni také drtivá většina hollywoodských filmových producentů, a tak může být i James Bond na svých misích o něco klidnější.§

Jako jedna ze třiceti celosvětově největších korporací co do zisku si je Allianz dobře vědoma odpovědnosti, kterou její pozice přináší. U příležitosti svého 125. výročí se proto rozhodla prostřednictvím svých největších poboček zviditelnit témata životního prostředí a současných demografických trendů. „Jsme přesvědčeni, že dlouhodobý, konstruktivní dialog založený na faktech pomůže jak společnosti, tak Allianz, abychom překonali různé výzvy, které nám tyto oblasti do budoucna připraví,“ komentoval aktivity spojené s výročím předseda představenstva Allianz SE Michael Diekmann.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.