CZK/€ 25.235 -0,12%

CZK/$ 23.616 -0,24%

CZK/£ 29.364 +0,02%

CZK/CHF 25.810 -0,65%

03. 09. 2014

0 komentářů

Subjekty:

Již 110 let nám bezpečnostní pásy zvyšují šanci na přežití havárie. Přesto na ně zapomínáme, upozorňuje Allianz

 


 

První bezpečnostní pás vznikl už v roce 1903, ačkoli tehdejší silniční provoz byl s dnešními 600 miliony aut jezdících po celém světě naprosto nesrovnatelný. V době francouzského vynálezce Gustava Desire Liebaua a jeho nástupců navíc pásy vypadaly úplně jinak než ty dnešní. Byly dvou- až pětibodové, a značně nepohodlné.  

„Piloti, se kterými jsem pracoval, by se připoutali čímkoli, aby byli v bezpečí v případě nehody, ale lidé v autech nechtějí být ani minutu v nepohodlí,“ vysvětloval později podle dopravně-bezpečnostních expertů z německé Allianz Nils Bohlin, švédský mechanik, co ho v 50. letech přivedlo na myšlenku zdokonalit tříbodové pásy do podoby, ve které je známe dnes. Lehce si je zvládne zapnout i malé dítě. 

Všude na světě však lidé na bezpečnostní pásy občas zapomenou – při počtu 84398 nehod jen v ČR v loňském roce se to ale nemusí vyplatit. Pomoci předejít nejhoršímu však nemusí pouze pásy. Pro zodpovědné řidiče připravuje dvakrát ročně Allianz nadační fond tzv. Allianz Automapu, seznam nejrizikovějších míst v jednotlivých krajích ČR.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Životní pojištění v hledáčku organizovaných podvodníků

Pojistných podvodů rok od roku přibývá. Největší počet podvodů je tradičně zaměřeno na pojištění motorových vozidel. Vynalézavost podvodníků ale nezná mezí a proto se v poslední době stále více setkáváme s podvody v úrazovém a životním pojištění. Podvádějí klienti, poradci, lékaři i rehabilitační pracovníci. Rozšiřovat se začaly i organizované pojistné podvody. 

Text: Jana Zámečníková

19. 01. 2016

Spoluúčast na havarijním pojištění si dobře spočítejte. Škoda vás může vyjít draho

Ke každému vozidlu je dobré mít i havarijní pojištění. Jak se ale orientovat v pojistkách a jaký vliv na naše rozhodnutí bude mít spoluúčast při sjednané smlouvě? Spoluúčast na škodní události je dvojsečným nástrojem pro mnoho pojišťoven. Na jednu stranu tu máme podstatně levnější havarijní pojištění, na straně druhé ale leží nemožnost hlášení drobné škody.

Text: Jan Lukeš

27. 08. 2015


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *