Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Jiří Svoboda novým ředitelem v EY, Jakub Hytka manažerem oddělení poradenství pro finanční instituce EY

Společnost EY v České republice jmenovala nového ředitele pro služby auditu Jiřího Svobodu. Do oddělení poradenství pro finanční instituce přichází také manažer Jakub Hytka, který zde bude odpovědný za oblast poradenství pro obchodní aktivity a rozvoj řízení vztahů se zákazníky. (Tisková zpráva: EY)

Jiří Svoboda (37) byl jmenován výkonným ředitelem společnosti EY pro služby auditu. Je zkušeným auditorem, který se ověřováním účetních závěrek a poskytováním služeb účetního poradenství zabývá již od svého nástupu do společnosti EY, tedy od roku 2000. Vede týmy zaměřující se zejména na odvětví průmyslové výroby, spotřebního zboží a maloobchodu, telekomunikací a technologií. V rámci své profesní kariéry se rovněž zabývá Mezinárodními standardy účetního výkaznictví (IFRS). Je členem IFRS expertní skupiny EY pro Českou a Slovenskou republiku. Jiří Svoboda vystudoval fakultu financí na Vysoké škole ekonomické v Praze. Je členem Asociace certifikovaných účetních znalců (ACCA) a statutárním auditorem při Komoře auditorů České republiky (KA ČR). V rámci svého odborného působení v průmyslových iniciativách a oblasti IFRS publikuje o Mezinárodních standardech účetního výkaznictví se zaměřením na rozdíly mezi českými účetními předpisy a IFRS a dále pak na uplatňování účetních zásad v odvětvích, na něž se zaměřuje. Jiří je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho koníčky patří běh, lyžování, fotbal a horské kolo. 

Jakub Hytka (34) nastoupil do EY týmu zaměřeného na obchodní poradenství pro finanční instituce na pozici manažera. Ve své nové roli se zaměří na rozvoj služeb spojených např. s řízením vztahu se zákazníky, inovativním využitím dat pro obchodní účely a řízení úvěrového rizika, a optimalizaci řízení nákladů distribučních sítí nebo marketingových nákladů. Do jeho působnosti patří nejen Česká republika, ale i další země střední a východní Evropy. Do EY nastoupil po pěti letech svého působení v jedné z největších českých bank na manažerských pozicích v oblastech Customer insight, prediktivních analýz, rozvoje a řízení vztahu se zákazníky a přímých kampaní. Má bohaté zkušenosti s managementem a využitím dat, procesní a obchodní architekturou. Vystudoval obor Softwarové inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské při ČVUT v Praze. Mezi jeho koníčky patří nové technologie, četba, opera a týmové sporty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.