Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Jiří Matula povede další dva roky ČLFA

Banky 18.04.2019 | 10:27 0 Komentářů

Předsedou představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA) byl včera na další dva roky opětovně zvolen Jiří Matula ze společnosti UniCredit Leasing CZ. Místopředsedy asociace budou Jana Hanušová (ESSOX), která tuto funkci vykonávala i v minulém volebním období, a Karel Nováček (Factoring České spořitelny), dosavadní člen představenstva. Rozhodlo o tom představenstvo ČLFA, které se poprvé sešlo ve svém novém složení, jež vzešlo z členské schůze asociace konané 1. dubna. Mandát na nadcházející dvouleté volební období na ní obhájili i další dva členové představenstva: Pavel Fořt (ALD Automotive) a Pavel Prokop (ČSOB Leasing). Novými členy představenstva byli zvoleni Luděk Jírů (Home Credit) a Josef Langmayer (RaiffeisenLeasing).

Ing. Jiří Matula (61) je výraznou osobností českého leasingového trhu. V letech 2006 až 2010 pracoval jako předseda představenstva a generální ředitel společnosti UniCredit Leasing CZ. Ve stejné době působil také v představenstvu ČLFA, od roku 2010 jako jeho předseda. V srpnu 2010 postoupil v rámci společnosti UniCredit Leasing na pozici regionálního manažera pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko a od konce roku 2011 byl generálním ředitelem UniCredit Leasing na Ukrajině. V roce 2013 se vrátil do čela společnosti UniCredit Leasing CZ, loni v dubnu byl podruhé zvolen do čela ČLFA.

Jiří Matula absolvoval v roce 1982 ČVUT v Praze, studoval také strategický management na Arthur D. Little. Svou kariéru zahájil jako správce IT sítě společnosti MUZO. Poté zastával pozici ředitele informačních technologií Živnostenské banky a byl předsedou představenstva společnosti Transfinance. Hovoří plynně anglicky a rusky. Ve volném čase se věnuje golfu, divadlu a klasické hudbě.

Tisková zpráva ČLFA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.