Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Jiří Hlavatý ze společnosti JUTA se v Monaku utká o prestižní titul

Investice 05.06.2014 | 12:55 0 Komentářů

V sobotu 7. června 2014 bude v Monte Carlu vyhlášen EY Světový podnikatel roku 2014. O tento prestižní titul bude bojovat i zástupce českých podnikatelů, Jiří Hlavatý ze společnosti JUTA a.s., EY Podnikatel roku 2013 České republiky, který bude spolu s 59 dalšími národními vítězi z 51 zemí celého světa také uveden do Dvorany slávy EY Světového podnikatele roku. O vítězi rozhodne nezávislá porota, složená převážně z vítězů předchozích ročníků soutěže. Proces hodnocení již začal, porota obdržela detailní podklady, a nyní v Monte Carlu vyvrcholí hodnocení osobními pohovory s každým z národních vítězů. (Tisková zpráva: EY)

„Přijel jsem reprezentovat Českou republiku a i když se za tím skrývá moje osoba, přijel jsem také reprezentovat JUTU, společnost, kterou jsem postavil na nohy. Jsem velký vlastenec a patriot města Dvůr Králové, kde má JUTA sídlo. Jsem hrdý na to, že jsem Čech a nedám na Českou republiku dopustit. Budu dělat všechno proto, abych obstál, tak, jak jsem zvyklý v celém svém životě,“ říká Jiří Hlavatý.

„Na vyhlášení EY Světového podnikatele roku se každoročně setkávají ti nejlepší z nejlepších podnikatelů z celého světa, aby společně oslavili svobodné podnikání a podnikatelského ducha. Každý z nich má šanci uspět,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice. „Věřím, že příběh Jiřího Hlavatého, který bude reprezentovat podnikatele z České republiky, osloví mezinárodní porotu stejně jako nás.“

Profil českého vítěze:
Jiří Hlavatý – JUTA a.s.
Jiří Hlavatý nastoupil do JUTY ve Dvoře Králové jako strojní inženýr hned po škole v roce 1972. Pro značku JUTA pracuje již čtyřicet let, a než se stal jejím ředitelem a následně majitelem, prošel zde mnoha profesemi. Dnes řídí 14 továren a 2 000 zaměstnanců. Historie tradičního českého podniku JUTA sahá až do druhé poloviny 19. století, kdy továrny v soukromém vlastnictví vyráběly příze, tkaniny, pytle a lana z přírodních materiálů. Po sametové revoluci se JUTA pod vedením Jiřího Hlavatého stala největší textilkou v České republice, jejíž roční obrat dosahuje téměř 6 mld. Kč a více než 80 % produkce je vyváženo do 65 zemí světa. JUTA dnes vydělává hlavně na výrobě geotextilií, hydroizolačních fólií a membrán pro stavebnictví. Ve Velké Británii, kde vlastní výrobní závod, je jedničkou na trhu hydroizolačních fólií. Za dobrým jménem podniku stojí podle jejího majitele hlavně výborná kvalita výrobků, flexibilita, investice do technologií, péče o zákazníky a neustálé inovace. JUTA v současnosti vlastní 51 ochranných známek a patentů v ČR i v dalších zemích Evropy. Jiří Hlavatý je velký patriot města Dvůr Králové i celého regionu. K dobíjení energie mu někdy stačí dobré zprávy v práci. Aktivně sportuje a sportovce i rád zaměstnává, protože mají pevnou vůli a chuť vyhrávat. Je také hrdým sponzorem fotbalového klubu FC Slovan Liberec.

EY Světový podnikatel roku – inspirující příběhy a zajímavé obory

Program světového finále zahrnuje vedle soutěže samotné také sérii přednášek pozvaných význačných osobností, panelové diskuse a další akce organizované pro soutěžící podnikatele i ostatní přítomné špičky podnikatelského světa, včetně předchozích vítězů světového finále. Mezi přednášejícími se letos objeví například jeden z nejúspěšnějších fotbalových trenérů historie a někdejší dlouholetý manažer fotbalového klubu Manchesteru United Sir Alex Ferguson, bangladéšský ekonom a bankéř Muhammad Yunus, zakladatel Grameen Bank a nositel Nobelovy ceny míru za rok 2006, dále Martha Stewart, zakladatelka a předsedkyně představenstva společnosti Martha Stewart Living Omnimedia, uznávaný americký výtvarník, podnikatel a autor úspěšné knihy Eric Wahl a v neposlední řadě loňský držitel titulu EY Světový podnikatel roku Hamdi Ulukaya, zakladatel a generální ředitel americké společnosti Chobani Inc. Mezi hlavní témata, o nichž se bude letos na světovém finále hovořit, patří rozvíjející se ekonomiky, přírodní zdroje, zdroje energií, „big data“, společensky prospěšná práce, vzdělávání pracovní síly budoucnosti, private equity či rodinné podniky. 

Novinkou v programu letošního světového finále je soutěž „Ready, Set, Grow“ (jejíž název parafrázuje pokyny startéra: „Ke startu připravit, pozor, teď“). Mezi soutěžícími do ní bylo předem vybráno šest národních vítězů, kteří v Monaku dostanou příležitost podrobněji představit svou společnost a formou mentoringové porady prodiskutovat své podnikatelské plány s panelem předních podnikatelů. 

Prestižní titul EY Světový podnikatel roku v předchozích letech získali: Hamdi Ulukaya, zakladatel a generální ředitel společnosti Chobani Inc (USA), Dr. James Mwangi, generální a skupinový ředitel Equity Bank (Keňa), Olivia Lum, generální ředitelka a prezidentka společnosti Hyflux Limited (Singapur), Guy Laliberté, zakladatel a generální ředitel Cirque du Soleil (Kanada), Narayana Murthy, zakladatel a předseda představenstva společnosti Infosys Technologies Limited (Indie), a Cho Tak Wong, předseda skupiny Fuyao Glass Industry Group (Čína).

EY Světového podnikatele roku vybírá nezávislá porota složená z vítězů předchozích ročníků této soutěže a dalších významných světových podnikatelů. Její rozhodování vychází ze šesti kritérií, která zaručují všem národním vítězům rovné soutěžní podmínky. Těmito kritérii jsou: podnikatelský duch, finanční výsledky, strategická orientace, inovace, globální dosah a osobní integrita/vliv.

Předsedkyní poroty je v letošním roce paní Rebecca MacDonald z kanadské společnosti Just Energy Group Inc. Členy poroty jsou:

  • Chieko Aoki, BlueTree Hotels (Brazílie)

  • Mikael Hed, Rovio Entertainment Ltd. (Finsko)

  • Dr. Tetsuya Iizuka, THine Electronics, Inc. (Japonsko)

  • Kay Koplovitz, USA Network, Koplovitz & Company a Springboard Enterprises (USA)

  • Ulysses Kyriacopoulos, S&B Industrial Minerals SA (Řecko)

  • Denis O’Brien, Digicel Group (Irsko)

  • Tan Sri Liew Kee Sin, Battersea Project Holding Company Ltd a S P Setia Berhad (Malajsie)

  • Ashish Thakkar, Mara Group (Uganda)

  • Michael Wu, Hong Kong Maxim’s Group (Čína)

Seznam všech 60 národních finalistů účastnících se letošního světového finále soutěže EY Podnikatel roku je uveden na www.ey.com/weoy. Videomateriály ve vysílací kvalitě jsou k dispozici v newsroomu na https://broadcast.ey.com. Jedná se o záběry z natáčení (B Roll) a neznačková webová videa (sound bites).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.