Sobota 10. dubna. Svátek má Darja.

Jaroslav Besperát se stal Pojišťovákem roku

Předseda představenstva a generální ředitel České podnikatelské pojišťovny, a.s., Vienna Insurance Group (ČPP) Ing. Jaroslav Besperát získal v soutěži Fincentrum Banka roku 2014 titul Pojišťovák roku. Jako nejlepšího generálního ředitele pojišťovny v České republice ho ze svého středu zvolili nejvyšší představitelé devatenácti nominovaných pojišťoven.

„Mám z ocenění velkou radost a velmi si ho vážím, je to velká pocta a zároveň povzbuzení do další práce. Nejde o žádnou nahodilou anketu, ale o prestižní ocenění, kde o vítězi rozhodují v hlasování vrcholoví manažeři nejvýznamnějších pojišťoven. Jsou to všechno lidé, kteří vědí, kolik práce a úsilí je třeba vyvinout, pokud chcete úspěšně vést a rozvíjet firmu, v jejímž čele stojíte. Ocenění beru nejen jako ocenění osobní, ale i úspěch celého týmu a celé firmy. Bez kvalitních lidí kolem sebe bych firmu nedostal tam, kde v současnosti je,“ uvedl k ocenění generální ředitel Jaroslav Besperát.  

Jaroslav Besperát působí v pojišťovnictví již 19 let. V ČPP pracuje od roku 2002, kam nastoupil do funkce obchodního ředitele a přes pozici vrchního ředitele se v roce 2008 stal náměstkem generálního ředitele. V roce 2010 byl povýšen do funkce předsedy představenstva a generálního ředitele ČPP. Je nositelem titulu Manažer roku 2013 v odvětví Bankovnictví, pojišťovnictví a poradenství, přičemž v celkovém žebříčku nejúspěšnějších manažerů v ČR obsadil páté místo. 

Jaroslav Besperát je mezi odborníky v pojišťovnictví uznávanou osobností. Díky svým obchodním dovednostem, analytickému způsobu myšlení a schopnosti odhadnout budoucí vývoj se zasloužil o kontinuální a dynamický růst pojistného portfolia ČPP. Výsledkem jeho působení ve firmě je zvýšení objemu produkce ČPP o téměř čtyřnásobek. 

V neživotním pojištění je ČPP na trhu na pátém místě a v životním patří do top desítky. Po právu sbírá na soutěžích řadu významných ocenění a je vnímána jako silný a velký hráč na českém pojistném trhu. Z loňského ročníku soutěže Banka roku si ČPP odnesla ocenění za vítězství v kategorii Autopojištění roku.

Slavnostní vyhlášení výsledků ocenění Banka roku 2014 se uskutečnilo ve čtvrtek 13. listopadu 2014 v Obecním domě v Praze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.